PARTNER PORTALU

Jak wybrać drzwi tarasowe bezpieczne dla dziecka?

Jak pomóc rodzicom i opiekunom w wyborze drzwi tarasowych, które są dostosowane do potrzeb młodszych mieszkańców domu? Sprawdź system innowacyjnego rozwiązania stworzonego przez projektantów.

Autor: Housemarket.pl 13 października 2015 11:29

Dostosowanie miejsca łączącego ogród z naszym domem do potrzeb dzieci jest możliwe dzięki zastosowaniu w pełni kompleksowego rozwiązania - Drzwi Zintegrowanych Centor. Dzięki holistycznemu podejściu w projektowaniu drzwi tarasowych, udało się stworzyć produkt łączący wyszukany design, pełną funkcjonalność i przyjazne użytkowanie. I to również przez najmłodszych! By to osiągnąć, wystarczy jedynie otworzyć dom, zatrzeć granicę między jego wnętrzem a ogrodem i odnaleźć spokój.

Zazwyczaj klamki i rolety są zbyt wysoko, by je swobodnie dosięgnąć, małym nóżkom trudno przekroczyć wystający próg, a przecież maluchy tak lubią bawić się na zalanych słońcem tarasach i w ogrodach. Centor zadbał o system pozwalający młodszym mieszkańcom domu swobodnie otwierać drzwi.

Dzięki zastosowaniu — zgłoszonych do opatentowania — okuć firmy Centor drzwi otwierają się i zamykają się nawet za pomocą małej rączki. Ich obsługa nie wymaga użycia dużej siły, więc z przesunięciem skrzydła maluchy poradzą sobie bez żadnego problemu. Zamek AutoLatch jest na takiej wysokości, że dzieci są w stanie go dosięgnąć i samodzielnie otworzyć, bez potrzeby ryzykownego wspinania się na to, co akurat uda im się znaleźć w pobliżu. Podobnie poruszające się horyzontalnie, ukryte w ościeżnicach rolety i moskitiery, które można przesuwać i rozsuwać z dowolnej wysokości.

Należy pamiętać, aby klamki były sprawne, nie zacinały się oraz dostosować je do siły dziecka, aby nie mogło się zatrzasnąć w zamkniętym pomieszczeniu. Drzwi Centor są wyposażone w zamek, podobny do tych stosowanych w łazienkach —z możliwością bezinwazyjnego otwarcia, jeśli zaistniałaby taka potrzeba.

Pamiętajmy o możliwości stosowania nakładek na kanty mebli, czy zaślepkach na gniazda elektryczne. Głównym elementem zabezpieczającym będzie jednak zawsze nasza uwaga i świadomość nieograniczonych możliwości naszych dzieci.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych