PARTNER PORTALU

Jak wybrać podłogę do sypialni

Wytrzymała, cicha, łatwa w pielęgnacji, odpowiadająca klimatowi wnętrza - to podstawowe cechy dobrej podłogi. Urządzając sypialnię pod uwagę trzeba wziąć jeszcze inne aspekty - posadzka w tym pomieszczeniu powinna być przyjemnie ciepła, musi także odpowiadać alergikom.

Autor: HouseMarket.pl 09 września 2015 13:36

O ile salon, przedpokój czy kuchnię utożsamiamy z dużym natężeniem ruchu, o tyle sypialnia jest dla nas oazą ciszy i spokoju. Zwykle nie zapraszamy do niej gości, czyniąc z niej intymną strefę domowników. Nie oznacza to jednak, że aranżacja tego pomieszczenia może zostać potraktowana po macoszemu.

Przy wyborze podłogi z prawdziwego drewna ma jeden mocny atut. Niezależnie od temperatury, ten szlachetny materiał jest zawsze przyjemny w dotyku. Wybór drewnianej podłogi nie wyklucza instalacji w sypialni ogrzewania podłogowego. - Trzeba tylko pamiętać, że na „podłogówce” nie należy instalować drewna litego. Na ogrzewaniu podłogowym najlepiej sprawdza się drewno warstwowe, które ogranicza „pracę” drewna, a jednocześnie nie hamuje znacząco przepływu ciepła - przypomina Sebastian Kos, ekspert firmy Chapel Parket Polska oferującej dębowe podłogi, dostępne w wersji litej i warstwowej.

Drewniane podłogi łatwo utrzymać w czystości: zarówno ich pielęgnacja, jak i konserwacja nie są skomplikowane, ani kosztowne. - Odpowiednio zabezpieczone w procesie produkcji podłogi olejowane nie wymagają cyklinowania, nie trzeba ich także rzecz jasna lakierować. Sekretem jest stosowanie odpowiednich substancji i metod obróbki wysokiej jakości drewna, które podnoszą odporność tego surowca - wyjaśnia Sebastian Kos. Jak dodaje, podłogi Chapel Parket są zabezpieczane olejem woskowym wzbogaconym związkami krzemu. Substancja ta pozwala lepiej chronić drewno przed uszkodzeniami. Zamiast cyklinowania wystarczy okresowa (przeprowadzana raz na rok lub raz na półtora roku) konserwacja z użyciem oleju.


Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych