PARTNER PORTALU

Jaką baterię łazienkową wybrać, by zmniejszyć opłaty za wodę?

Na zużycie wody istotnie wpływa jej przepływ. Aby go zmniejszyć warto zarówno w kuchni, jak i w łazience zamontować baterię z aeratorem.

Autor: HouseMarket.pl 17 listopada 2015 12:38

Na zużycie wody istotnie wpływa jej przepływ. Aby go zmniejszyć warto zarówno w kuchni jak i w łazience zamontować baterię z aeratorem. Niepozorne urządzenie to nic innego jak specjalny pierścień z systemem sitek lub komór, który jest zamontowany w wylewce kranu. Siateczka sprawia, że na wypływającą wodę wywierane jest podciśnienie, dzięki czemu zasysane powietrze miesza się z nią równocześnie ograniczając przepływ.

- Jednocześnie aerator podnosi ciśnienie w instalacji i tym samym optycznie zwiększa strumień wody, choć w rzeczywistości zużycie jest od ok. 15 do nawet 60 procent mniejsze. Dodatkowo ukierunkowuje on strugę, dzięki czemu nie rozpryskuje się ona na boki, np. w trakcie mycia rąk czy naczyń – podpowiada Monika Wojdak, ekspert firmy Invena.

Dzięki aeratorowi czteroosobowa rodzina jest w stanie zmniejszyć rachunki za wodę nawet o 150 zł rocznie. Uznani producenci od dawna stosują to rozwiązanie w oferowanych przez siebie produktach. Przykładem może być bateria umywalkowa Merida Exe firmy Invena.  Co ważne zamontowany w niej napowietrzacz został wykonany z silikonu, który w odróżnieniu od metalu jest znacznie łatwiejszy w czyszczeniu, gdyż dużo wolniej osadza się na nim kamień.

Inteligentne fotokomórki

Nawet najbardziej inteligentne produkty nie pomogą nam zmniejszyć zużycia wody, jeśli nie będziemy pamiętali o dokładnym zakręceniu kranu. Problem ten dotyka szczególnie dzieci, które często nie mają wystarczająco dużo siły a także osób, które żyją w pośpiechu i są rozkojarzone. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji wydają się urządzenia wyposażone w czujnik podczerwieni, np. baterie bezdotykowe Tweed Smart marki Invena.

 Dzięki elektrycznemu sterowaniu strumień wydostaje się z takiego urządzenia tylko wtedy, gdy podstawimy pod nie ręce. Ich odsunięcie powoduje natychmiastowe wyłączenie baterii. Tym samym woda używana jest tylko wtedy, gdy faktycznie jej potrzebujemy.

W najnowocześniejszych produktach możliwe jest także zaprogramowanie siły strumienia i temperatury, co również wpływa na zmniejszenie rachunków. Co ważne urządzenia Tweed Smart nie muszą być podłączone do instalacji elektrycznej, gdyż producent w komplecie dołącza do nich baterie. Ich atutem jest prosta wymiana i długa, bo aż dwuletnia żywotność.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych