PARTNER PORTALU

Kominek w roli ogniska

Wieczór przy ognisku? Nie, przy kominku. Ciepłe, wakacyjne miesiące nie muszą oznaczać końca miłych wieczorów przy kominku. Rozpalanie ognia latem ma swój niepowtarzalny urok, a długie wieczory sprzyjają spędzaniu czasu przy migających płomieniach.

Autor: HouseMarket.pl 26 maja 2017 16:20

Tradycyjne ognisko na świeżym powietrzu, można zastąpić eleganckim kominkiem gazowym lub designerskim biokominkiem.

- By mógł pełnić swoją funkcję poza domem, trzeba upewnić się, że jest sprawny technicznie i odpowiednio umiejscowiony: najlepiej w miejscu osłoniętym przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – mówi Sylwester Kałwiński z firmy Kratki.pl.

Kominek gazowy świetnie sprawdzi się na otwartym tarasie, a w przypadku dużego ogrodu można stworzyć dla niego specjalne miejsce, np. w altanie. Łatwo sobie wyobrazić, że odpowiednio wyeksponowana wizja ognia, doda wieczornym przyjęciom niezwykłego uroku.

Wyjątkowy ogień

- Doskonałym produktem, który sprawdzi się na świeżym powietrzu, będzie nowość naszej firmy, ogrzewacz gazowy patio – zauważa Sylwester Kałwiński. - Największą jego zaletą jest naturalna wizja ognia. W urządzeniu zastosowano nowoczesny palnik ceramiczny i osłonięto go z każdej strony szkłem. Dzięki temu, migające płomienie są widoczne z każdego punktu ogrodu czy tarasu, a ciepło emitowane w sposób bezpieczny przez urządzenie, rozchodzi się równomiernie w każdym kierunku. Dodatkowo, każdy biokominek jest ozdobiony białymi otoczakami, co sprawia, że jest jeszcze bardziej atrakcyjny wizualnie. Możliwe jest także dodatkowe udekorowanie go szkiełkami dekoracyjnymi o różnym kształcie i kolorze.

Biokominek na otwartej przestrzeni

Biokominki stanowią alternatywę dla tradycyjnych kominków. Duży, stojący model będzie skupiał na sobie uwagę i zachęcał do spędzania przy nim czasu, ale równie atrakcyjne może być umiejscowienie kilku małych biokominków w różnych punktach ogrodu.

- Największą zaletą biokominków jest ogromy wybór kształtów, form, kolorów i materiałów, z których są wykonane. Aranżując przestrzeń w ogrodzie, można dzięki nim stworzyć niebanalny i wyjątkowy klimat. Spośród naszych produktów, miłośnicy klasycznych aranżacji chętnie wybierają biokominki z serii Foxtrot Misa, Hotel, Krzak, Echo czy Tango. Natomiast osoby zafascynowane nowoczesnymi, minimalistycznymi ozdobami, na pewno zwrócą uwagę na biokominek Romeo – proponuje Sylwester Kałwiński.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych