PARTNER PORTALU

Kuchnia przejmuje rolę salonu?

Uniwersalny charakter kuchni i otwarcie jej na resztę domu czyni z niej miejsce tętniące życiem. Tutaj codziennie jemy wspólnie z najbliższymi posiłki, pijemy kawę, a niejednokrotnie przyjmujemy przyjaciół.

Autor: HouseMarket.pl 16 listopada 2015 14:04

Spotkaniom towarzyskim sprzyja moda na wspólne gotowanie. Otwarta na inne pomieszczenia  kuchnia i znaczna powierzchnia pozwalają zebrać się w jednym miejscu sporemu gronu ludzi . Również odpowiedni projekt zabudowy sprawia, że kuchnia może przejąć rolę salonu. Producenci już dawno dostrzegli nowe sposoby wykorzystania kuchni.

Dalego pojawiły się  wyspy kuchenne przechodzące w wygodny stół, przy którym komfortowo może zasiąść nawet kilka osób. W mniejszych pomieszczeniach można spotkać zamontowany na wyspie barek.

Stosowane są także  bardziej tradycyjne rozwiązania jak klasyczny stół. Staranne rozplanowanie zabudowy kuchennej zwiększa komfort przyrządzania posiłków i przyjmowania gości.  Zaprojektowane z wykończeniem w lakierze, fornirze lub szkle meble kuchenne nie ustępują elegancją jadalni lub salonowi.

W kuchni obok jednolitych i najczęściej bezuchwytowych zabudów nadal popularne jest łączenie różnych materiałów. Aby urozmaicić wystrój, wprowadza się kontrastowe wykończenia detali i przeszklenia służące na dekoracyjną zastawę. Sporą rolę odgrywa budujące nastój oświetlenie. Podświetlić ledowo można witryny, cokoły, krawędzie blatu, czy też tafle szkła na ścianie lub na froncie wyspy.

Dzięki oświetleniu LED w technologii Emotion w  kuchni można zmienić barwę światła dopasowując ją do upodobań i potrzeb użytkowników, a nawet takich szczególnych okazji jak karnawałowe przyjęcie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych