PARTNER PORTALU

Łóżko, które rośnie razem z dzieckiem

Śnimisie stworzył łóżko, którego kombinacje można zmieniać w zależności od wieku dziecka. Jego funkcjonalność doceniono podczas 4 Design Days gdzie zdobyło nagrodę w konkursie „Meble Plus – Produkt 2016” w kategorii Mebel dziecięcy i młodzieżowy za produkt: Łóżko dziecięce.

Autor: HouseMarket.pl 15 lutego 2016 16:21

Zakup odpowiedniego łóżeczka dla naszej pociechy często wiąże się ze sporym wydatkiem. Problem pojawia się ponownie, kiedy dziecko trochę podrośnie. Z myślą o oszczędnościach i wygodzie rodziców, polski producent łóżek Śnimisie stworzył łóżko Prymusik, którego kombinacje można zmieniać w zależności od wieku dziecka. Dzięki możliwości modyfikacji, łóżeczko to służyć będzie od pierwszych miesięcy życia nawet do 3-4 lat. Co najważniejsze, zostało zaprojektowane tak, że nie potrzebujemy do jego montażu żadnego śrubokręta, a jego złożenie zajmuje dosłownie kilka minut.

- Cały mebel składamy jak klocki. Podstawę łóżka można zamontować na 2 różnych wysokościach. Dziecko będzie spać bezpiecznie i wygodnie, gdyż trwałe materiały podstawy łóżeczka zostały odpowiednio przetestowane – mówi Rafał Grudziąż, projektant Śnimisie.

Każda modyfikacja łóżeczka zajmuje kilka sekund. Pierwsza wysokość łóżeczka rekomendowana jest dla dzieci do 6 miesięcy, które jeszcze nie siadają. Druga przeznaczona jest dla dzieci od 6 do 12 miesiąca, czyli pociech, które już wstają. Trzecia modyfikacja to możliwość zdjęcia boku łóżka i dostawienie barierki ochronnej. Czwarta, to zdjęcie wysokich boków oraz tylnej „drabinki”, dzięki czemu dziecięce łóżeczko nabiera formy zwykłego łóżka.

Łóżeczko jest dostępne w 6 kolorach. Sklejka w bocznych drabinkach może być wykończona w kolorze białym, boki natomiast w naturalnym lub w jednej z 5 barw: biel, miód, bursztyn, orzech czy szarobury. Dodatkowo, istnieje możliwość napisania imienia dziecka na boku łóżeczka.

Do łóżeczka możemy dobrać materace w dwóch rozmiarach: 120cm x 60cm oraz 140cm x 70cm. Wymiary pod materac 60x120 to: szerokość – 130cm, głębokość – 70cm, wysokość – 90cm, a pod materac 70x140: szerokość – 150cm, głębokość – 80cm, wysokość – 90cm.

Łóżko zostało zaprojektowane przez architektów pracowni 81.waw.pl. Wykorzystany materiał to sklejka brzozowa 18mm. Wykończenie zostało zrobione za pomocą oleju twardego, sprawdzonego zgodnie z normą DIN EN 71.3 (odporny na działanie śliny i potu).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych