PARTNER PORTALU

Luksfery w kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym luksfery świetnie się sprawdzają. Nie ograniczają dostępu światła i są łatwe w utrzymaniu czystości. A ich kreatywne wykorzystanie podpowiadają bogate kolekcje wzorów i kolorów oraz własna wyobraźnia.

Autor: housemarket.pl 21 lipca 2017 14:00

Kluczową sprawą w kuchni jest jej prawidłowe doświetlenie. Bez odpowiedniego światła trudno jest w komfortowy sposób przygotowywać codzienne posiłki, jak również cieszyć się z przebywania w miejscu, które dla wielu jest prawdziwym sercem domu. Jasna i widna kuchnia pozostaje dla większości osób jednym z podstawowych kryteriów wyboru nowego lokum. Podczas jej urządzania warto pomyśleć o kilku trickach, która pozwolą dodatkowo rozświetlić jej wnętrze.

 Jednym z nich jest zastosowanie w kuchni luksferów. Bloczki szklane użyte w miejscu tradycyjnych ścianek działowych dzielących kuchnię od korytarza, jadalni czy salonu pozwalają na wpuszczenie do wnętrza dodatkowego światła z innych pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu luksferów uzyskujemy efekt przestrzenności - ważny szczególnie w mniejszych wnętrzach, w których nie zawsze możemy pozwolić sobie na połączenie kuchni z innymi pomieszczeniem. Dzieląc pomieszczenia za pomocą półprzezroczystego szkła zachowujemy odpowiednią izolację przed wydostaniem się do innych części mieszkania nieprzyjemnych zapachów, a nieporządek towarzyszący gotowaniu staje się niewidoczny.

Ciekawym pomysłem może być zastosowanie luksferów w przestrzeni pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami zamiast tradycyjnych płytek. W ten sposób blat staje się dodatkowo doświetlony, a szklane tafle są łatwe do czyszczenia. Dodatkowo szklane powierzchnie odbiją światło i są efektowym elementem dekoracyjnym. Dostępne na rynku pustaki szklane przy odpowiednim przezbrojeniu nadają się również znakomicie do wybudowania z nich wytrzymałych, całych ścian działowych – nadmienia jeszcze Ewa Buga, specjalista ds. sprzedaży w firmie Nomos.

Luksfery są istotnym elementem aranżacji wnętrza. Produkowane przez włoską markę Seves szklane bloczki dostępne są w szerokiej gamie faktur i kolorów. Z powodzeniem można dopasować je do każdej stylistyki współczesnej kuchni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych