PARTNER PORTALU

Lustro i telewizor w jednym

Ekran LCD ukryty za lustrem to dobry sposób na dyskretną obecność telewizji w pomieszczeniu. Nowością na rynku jest szkło dedykowane multimedialnym ekranom, które po wyłączeniu znikają w tafli lustra, neutralnej dla charakteru i stylu każdego pomieszczenia.

Autor: housemarket.pl 19 marca 2015 13:41

Szkło z pozoru wygląda jak tradycyjne lustro. W rzeczywistości umieszczona za nim matryca sprawia, że po włączeniu szklana powierzchnia lub jej fragment zmieniają się w telewizyjny wyświetlacz. Po wyłączeniu szklana tafla znów tworzy jednolitą lustrzaną powierzchnię wkomponowaną w dowolny wystrój wnętrza.

Lustrzany wygląd szkła zapewnia wysokorefleksyjna powłoka, naniesiona na bezbarwne szkło float. Warstwa powłoki jest napylana pirolitycznie na linii produkcyjnej. Dzięki technice wytwarzania szkło zyskuje większą odporność na działanie czynników atmosferycznych, a jego podwyższona trwałość umożliwia długotrwałą eksploatację i bezpieczne przetwarzanie, oprawianie czy transport.

- Projektanci nowoczesnych domów czy obiektów komercyjnych sięgają po inteligentne rozwiązania użytkownikom wygodę i funkcjonalność, w tym efektywne wykorzystanie przestrzeni i dostęp do informacji − mówi Piotr Oleszyński, kierownik ds. produktów o wartości dodanej Pilkington Polska.

Wykorzystanie szkła umożliwia umieszczenie telewizora w miejscach, gdzie duży ekran po prostu nie pasuje lub gdzie nie ma dla niego miejsca. Schowane za lustrami ekrany LCD mogą pozostać niewidoczne, nie kolidując z wystrojem salonów i sypialni. W małym pomieszczeniu, takim jak np. łazienka, nowe rozwiązanie połączy funkcje niezbędnego tam lustra z telewizorem, umożliwiając oglądanie ulubionego programu lub serialu podczas relaksującej kąpieli.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych