PARTNER PORTALU

Mała kuchnia musi być przyjazna i funkcjonalna

Mała kuchnia jest wymagająca dla projektanta, jednak dzięki dobremu pomysłowi może okazać się nie tylko ergonomiczna, ale i przytulna.

Autor: HouseMarket.pl 14 września 2015 13:49

Organizowanie miejsca w kuchni o małej powierzchni oznacza takie zagospodarowanie przestrzeni, aby wszystko było uporządkowane i znajdowało się w zasięgu ręki. Umożliwiają to niestandardowe, ale funkcjonalne rozwiązania. Z oferty Peka idealnie nadają się do tego mechanizmy podblatowe, które ukryte w szafkach, pozwalają zaoszczędzić powierzchnię, ułatwiają przygotowywanie posiłków i zapewniają miejsce do ich spożywania.

Mechanizmy zostały tak zaprojektowane, aby zajmować jak najmniej przestrzeni. Wysuwamy je z szafki tylko wtedy gdy są potrzebne. Przykładem takiego rozwiązania, idealnego do małej kuchni jest mechanizm blatu, który może zwiększyć powierzchnię roboczą nawet do 90 cm.

Kolejnym ergonomicznym rozwiązaniem dla małej kuchni są systemy relingowe Linero, w których miejsce znajdą drobne akcesoria kuchenne, a nawet tablet. Uporządkowane drobiazgi zawieszone w jednolitej linii nie tylko zapewnią ergonomię w kuchni, ale również mogą być jej ozdobą.

Niewielka powierzchnia wymusza oszczędność w projektowaniu. Usuwanie zbędnych elementów jest konieczne przede wszystkim po to, aby wygospodarować jak największą powierzchnię roboczą. Optymalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie wysokiej zabudowy. Wysokie i bardzo pakowne szafki pomieszczą sporą ilość produktów, które można łatwo uporządkować i mieć do nich zawsze szybki dostęp. Praktycznym rozwiązaniem jest również zamieszczenie dużych urządzeń AGD w wysokim słupku – tego rodzaju rozwiązanie jest zarówno praktyczne, pozwalając na oszczędność miejsca, jak i ergonomiczne, ułatwia bowiem obsługę.

W małej kuchni problematyczna może okazać się kwestia związana z odpadami. Rozwiązaniem może być takie zaaranżowanie szafek podblatowych, w których znajdzie się miejsce np. na kosz wstawiany do szuflady.

Jedno jest pewne – w tym przypadku kreatywne rozwiązania są szczególnie istotne, muszą bowiem na niedużej przestrzeni zapewnić wszystkie funkcje dużego pomieszczenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych