PARTNER PORTALU

Mała kuchnia. Tak sprawisz, że będzie funkcjonalna

Jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni staje się coraz ważniejszym czynnikiem podczas urządzania domów. Do doskonałości w tym względzie pozwala dojść nie tylko odpowiedni projekt, ale również innowacyjne wykorzystanie okuć meblowych.

Autor: housemarket.pl 04 września 2017 13:12

Stół w szufladzie

„Przestrzeń na żądanie”, czyli blat ze schowanym w szufladzie stołem pozwala uzyskać nawet dodatkowe 140 cm długości i 90 cm szerokości.

- Takie rozwiązanie może okazać się przydatne zwłaszcza w trakcie rodzinnych zjazdów, kiedy dodatkowa przestrzeń na kolejne pojawiające się potrawy może okazać się konieczna - mówi Jakub Malinowski, ekspert ds. okuć meblowych Häfele.

Maksymalne obciążenie stołu to 60 kg. Można go wykorzystać również jako blat.

360 stopni przestrzeni

Szafka narożna Mondo, dzięki swojej specjalnej budowie i odpowiednim zastosowaniu okuć pozwala na pełen obrót półki. - Dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń narożnikową, która idealnie nadaje się, aby trzymać w niej miski, garnki i inne rzeczy niezbędne w każdej prawdziwej kuchni – mówi Jakub Malinowski. Po obrocie szafka domyka się automatycznie, a powłoka antypoślizgowa jaką pokryte są półki daje pewność, że żadna miska nie wypadnie z okręgu.

Pełen wysuw – pełen komfort

Przy montażu szuflad ważny jest dobór odpowiednich prowadnic, które zapewnią jak największy wysuw. Dzięki temu możemy w 100% wykorzystać przestrzeń wewnątrz szuflady. – Obecnie bardzo często stosowane są prowadnice kulkowe. Dają pełen wysuw, cichy domyk, a te do specjalnych zastosowań mają nawet 310 kg udźwigu – podsumowuje Jakub Malinowski.

Prowadnice kulkowe można przymocować do dna szuflady, dzięki czemu mebel zyskuje elegancki i stonowany wygląd. Duży udźwig sprawia, że można je wykorzystać przy dużych i pojemnych szufladach.

Prowadnice plus zawiasy

Nowoczesne rozwiązania w dziedzinie okuć dają możliwość wykorzystania praktycznie każdej przestrzeni meblowej. W tym cokołu. Szuflada cokołowa jest dobrym rozwiązaniem w przypadku dużej szafy. Można tam trzymać puszki ulubionego napoju oraz inne ciężkie wyposażenie kuchni. Dzięki wytrzymałym prowadnicom taka szuflada będzie miała duży udźwig, a przestrzeń będzie wykorzystana do samego końca.

Podnośnikiem też można zyskać

Przy urządzaniu kuchni niezwykle ważny jest dobór szafek wiszących na ścianach. Dobre rozwiązanie w przypadku podnośników otwierających klapy szafek, daje nam wiele ciekawych funkcjonalności, wliczając w to wykorzystanie przestrzeni.

– Klienci często decydują się na podnośniki typu Free. Mają sporo konfiguracji i zastosowań. Popularne jest rozwiązanie Free up, w którym cała klapa kieruje się bezpośrednio ku górze – mówi Jakub Malinowski. – Daje to sporo miejsca i łatwy dostęp do wnętrza szafki ponieważ nie musimy się odchylać podczas jej otwierania – dodaje.

Popularny jest również model Free fold, który dzięki swojej wytrzymałości potrafi podnieść nawet metrowe fronty. Wielkość okucia w tym przypadku jest minimalna, ale odpowiednie wyważenie sprawia, że cała siła podtrzymania jest skupiona właśnie na nim.

Jak widać dodatkowa przestrzeń to nie tylko kwestia odpowiedniego projektu, ale również innowacyjnego podejścia i zwracania uwagi na pozornie mało istotne detale. Na okuciach nie warto oszczędzać, dzięki odpowiedniemu zastosowaniu, mogą nadać nowym pomieszczeniom stylowy charakter.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych