PARTNER PORTALU

Meble rodem z florenckiej willi

Czasy, kiedy kamień występował jedynie w kuchennej i łazienkowej zabudowie minęły bezpowrotnie. Naturalne kamienie - marmury, trawertyny i granity, są coraz częściej wykorzystywane w meblarstwie.

Autor: HouseMarket.pl 28 kwietnia 2016 15:37

Obecnie naturalne skały pojawiają się na blatach stołów i stolików, a także komód i szafek nocnych, gdzie w pełni możemy podziwiać ich niepowtarzalny rysunek. Nie brakuje ich również na frontach szafek, a nawet na ich korpusach. Producenci w wykorzystaniu kamienia są coraz odważniejsi - dowolnie żonglują różnymi gatunkami, bawią się strukturami i rysunkami, zestawiają tafle o różnym żyłowaniu i charakterze. Feeria barw - brązy, kremy i beże, szarości, czerń, a nawet zielenie i błękity naturalnych skał, przyciąga wzrok zaskakując różnorodnością i bogactwem detali.

Tegoroczna, kamienna propozycja Interprint to rysunek marmuru rodem z florenckiej willi. Klasyczny, bogaty wzór jest jednocześnie spokojny i dynamiczny. Jego struktura odzwierciedla ziemię widzianą z lotu ptaka - pełną wijących się rzek i potężnych łańcuchów górskich. Pełen życia efekt gry cieni - szarości i brązów pokazany został w dużych, nienatarczywych powtórzeniach.

Veneto w podstawowej wersji proponowany w jest w dwóch wersjach kolorystycznych, choć na życzenie może być przygotowany również w innych odcieniach. Przetykana bielą i kremami delikatna, jasna szarość pierwszego wzoru świetne odnajdzie się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, zaaranżowanych w klasycznym stylu, jak też w klimacie industrialnym. To elegancka i wyważona alternatywa dla popularnych dekorów betonowych.

Ciemniejsza wersja Veneto jest bardziej wyrazista. Kontrasty między ciemnymi i jasnymi elementami są tu bardziej zaznaczone, przez co cały rysunek mocniej skupia na sobie uwagę oglądającego. We wzorze tym nie ma miejsca na spokój, symetrię i regularność. Jest tak dynamiczny i zmienny jak tylko natura potrafi i może być. Absolutnie niepowtarzalny i frapujący.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych