PARTNER PORTALU

Moda na drewno, czyli podłogowe rękodzieło

Wraz ze światowym trendem we wzornictwie i aranżacji wnętrz, który można określić hasłem „powrót do natury”, wraca również moda na drewno. Obok innych materiałów, takich jak naturalny kamień czy skóra, jest ono ulubionym tworzywem ekspresji artystycznej designerów i projektantów wnętrz.

Autor: HouseMarket.pl 08 grudnia 2015 12:21

Zmieniła się filozofia pracy z tym materiałem. Niezwykle cenione jest indywidualne podejście oraz twórcze korzystanie z dziedzictwa sztuki rzemieślniczej.

W takim duchu tworzy manufaktura Nobifloor, w której powstają podłogi drewniane. Pomimo że firma dysponuje bardzo nowoczesnym parkiem maszyn do obróbki drewna to duża część prac świadomie wykonywanych jest ręcznie. W przeciwieństwie do produkcji masowej jest to proces wymagający czasu, niesłychanej precyzji i fachowej wiedzy, ale efekt końcowy rekompensuje dodatkowe nakłady. Przykładem jest chociażby Craft, najnowsza kolekcja podłóg drewnianych z manufaktury Nobifloor.

Podłogi wykonywane są zgodnie z tradycyjną sztuką stolarską. Duża część prac nad wyglądem poszczególnych desek odbywa się ręcznie. Wykwalifikowani rzemieślnicy osobiście wcierają kolejne warstwy oleju w strukturę drewna, heblują krawędzie desek czy młotkują ich powierzchnię. Dzięki temu powstają unikatowe deski drewniane, które urzekają swoją naturalnością i dekoracyjnością.

Podłogi z linii Craft są dwuwarstwowe. Warstwę wierzchnią stanowi dąb europejski o bardzo efektownym rysunku drewna, natomiast spód wykonany został z twardej sklejki brzozowej. Takie rozwiązanie sprawia, że deska jest bardziej stabilna i mniej wrażliwa na ewentualne zmiany temperatury i wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

Podłogi Nobifloor dostępne są w dwóch grubościach 16 i 20 mm. Kolekcja Craft obejmuje 10 możliwych rodzajów wybarwienia drewna. Klient ma do wyboru deski w odcieniu zgaszonych szarości, ciepłego brązu, bursztynu czy popielate. Ponadto, każdą deskę można zamówić w odsłonie klasycznej z mikrofugą i lekko szczotkowaną powierzchnią, albo w odsłonie młotkowanej z rustykalnymi, ręcznie wykończonymi krawędziami.

Podłogi drewniane z manufaktury Nobifloor dostępne są w różnych szerokościach deski (18, 20 i 22 centymetrów) i długościach (od 190 do nawet 240 centymetrów). Powierzchnia wykończona jest olejem oksydacyjnym, który z jednej strony wydobywa piękno drewna, z drugiej zaś stanowi jego naturalna ochronę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych