PARTNER PORTALU

Moskitiera przesuwna. Ochrona przed pyłkami i insektami

Latem przez otwarte okna do wnętrza wlewają się promienie słońca, a cały dom wypełnia się świeżą, letnią bryzą. Niestety, jest to również okres wzmożonej aktywności owadów oraz pylenia wielu roślin, co bywa niezwykle uciążliwe i potrafi zepsuć nawet najpiękniejszy dzień.

Autor: HouseMarket.pl 08 maja 2017 10:11

Firma Awilux Polska wprowadziła do swojej oferty moskitiery przesuwne IST, które pomogą uporać się z problemem insektów w naszych domach.

Moskitiera to rozwiązanie, które nie tylko poprawi nasz komfort i pozwoli bez przeszkód cieszyć się piękną pogodą, ale również dzięki swojej subtelnej, minimalistycznej formie nie zaburzy estetyki elewacji. Dzięki siatkom z poliestru, aluminium lub włókna szklanego pokrytego tworzywem sztucznym żaden insekt nie prześlizgnie się do wnętrza.

Stop dla pyłków

Wiosna i lato to czas wzmożonego pylenia licznych roślin. Nieustanny katar i łzawienie oczu to dla alergików prawdziwa udręka. Moskitiery przesuwne dostępne są z bardzo gęstą siatką, która dzięki swojej budowie skutecznie chroni przed niektórymi rodzajami pyłków.

To co wyróżnia moskitiery IST to szeroki wybór siatek. Oprócz podstawowej siatki przeciwinsektowej firma oferuje też wersję BetterVue, która zapewnia niemal idealną przejrzystość przy optymalnej ochronie. Z kolei siatka przeciwpyłkowa – dzięki swojej budowie i gęstości – zabezpieczy nasz dom przed pyłkami roślin.

Ciekawą propozycją jest siatka przeciwinsektowa z aluminium, która sprawdza się w domach, gdzie istnieje obawa przed przegryzieniem materiału przez gryzonie. Jest to doskonałe rozwiązanie do domów jednorodzinnych, w szczególności zlokalizowanych na przedmieściach oraz na terenach wiejskich. Siatka ta ochroni nas nie tylko przed owadami, ale również drobnymi gryzoniami.

Łatwy (de)montaż

Konstrukcja moskitier pozwala na ich łatwy i szybki montaż w każdym otworze okiennym czy drzwiowym. Wystarczy zamocować poziome szyny za pomocą materiału montażowego dostosowanego do podłoża, do którego chcemy przytwierdzić element. Ważne jest, aby prowadnice umieszczone były równolegle względem siebie.

Następnie pozostaje już tylko zamontowanie ramy z siatką przeciwinsektową w szynach – całość jest gotowa do użycia. W ofercie firmy Awilux dostępne są dwa typy moskitier – IST 1 oraz IST 2. Pierwsza z nich posiada szyny bieżne w kształcie Z, a druga – U. Cała konstrukcja ma głębokość jedynie 15mm, więc jest niezwykle subtelna i nie zaburzy estetyki elewacji. Dodatkowo moskitiery typu IST 1 można zamontować pod dostępnymi w ofercie Awilux Polska roletami Visio.

Równie bezproblemowy jest demontaż. W razie konieczności kilkoma ruchami możemy zdjąć ramy z konstrukcji moskitiery. Jest to szczególnie przydatne w miesiącach zimowych. Dzięki temu nie narazimy materiałów na skrajnie niskie temperatury i intensywne opady atmosferyczne, które mogą niekorzystnie wpłynąć na ich żywotność.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych