PARTNER PORTALU

Nietypowe mieszkanie wyzwaniem dla kreatywnych

Nietypowy układ mieszkania, obecność skosów czy filarów, to tak naprawdę zachęta do tego, aby zorganizować sobie przestrzeń w ciekawy, nieoczywisty sposób.

Autor: HouseMarket.pl 13 listopada 2015 15:48

Wystarczy odrobina wyobraźni i duch kreatywności, a zdołamy zamienić je w najbardziej interesujący element naszego wnętrza.

– Pośród naszych klientów wyróżnić można dwie grupy. Jedni, bardziej zachowawczy, wybierają standardowe, bezpieczne rozkłady mieszkań. Są jednak tacy, którzy wolą zamieszkać tak, jak nikt inny, przynajmniej nikt inny w danej inwestycji. Nietypowy rozkład pomieszczeń pozwala im się wyróżnić, podkreślić własną indywidualność – mówi Ryszard Banacki, rzecznik prasowy warszawskiego dewelopera Tynkbud1.

Nietypowość danego lokalu może wyrażać się na bardzo różne sposoby. Mieszkania usytuowane na najwyższych piętrach, z przyczyn konstrukcyjnych, często posiadają interesujące skosy.

 – Pierwsza obawa naszych klientów jest taka, że przez skos mieszkanie straci na funkcjonalności. Zazwyczaj udaje się nam ją rozwiać, bo skosy to idealne miejsca na schowki. Ponadto dodają wnętrzu przytulności i bardzo dobrze eksponują okna – przekonuje rzecznik Tynkbud1.

Podobnie rzecz wygląda ze słupami konstrukcyjnymi.

– Obecnie panuje moda na otwarte przestrzenie, np. przestronny salon połączony z równie dużą kuchnią. Z prostych względów, skoro nie ma ścian, które pełniłyby funkcję konstrukcyjną, musi pojawić się filar. Zysk jest oczywisty - więcej przestrzeni – mówi Ryszard Banacki.

Słup może pełnić bardzo praktyczne funkcje, np. pozwala wydzielić w pokoju garderobę. Niektórzy wolą wykorzystać go w celach ozdobnych i zabudować półkami, na których ustawiają kwiaty, zdjęcia, książki lub bibeloty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych