PARTNER PORTALU

Nowa jakość okien do domów pasywnych

Dobrze dobrana stolarka otworowa będzie nie tylko estetyczna, ale przełoży się również na obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Autor: HouseMarket.pl 22 lutego 2017 12:49

Decydując się na konkretny model okna, musimy zwrócić uwagę na jego parametry, takie jak niski współczynnik przenikania ciepła czy ochrona antywłamaniowa. Bardzo ważne jest również to, aby wysoka jakość szła w parze z estetyką. Firma SCHÜCO ma w swojej ofercie okna łączące wszystkie te cechy. Seria AWS 120 CC.SI, dostępna w chwili obecnej u jedynego producenta w Polsce – w firmie Awilux Polska, to system okien zespolonych, które – dzięki swoim niskim parametrom przenikania ciepła - jako pierwsze na świecie otrzymały certyfikat Instytutu Domów Pasywnych. Ponadto, nowoczesny design ram przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym inwestorom.

Okna do domu pasywnego i inteligentnego

Duże straty ciepła przekładają się bezpośrednio na wysokie rachunki za ogrzewanie. Aby tego uniknąć, warto wybrać okna o niskim współczynniku przenikania ciepła. Dostępny w ofercie Awilux Polska system SCHÜCO AWS 120 CC.SI spełnia maksimum wymagań dla zrównoważonej architektury. Współczynnik przenikalności ciepła ramy wynosi Cf=0,85W/m2K. Dodatkowo, umożliwia ona montaż termoizolacyjnych pakietów szybowych o grubości nawet do 50 mm. Uzyskanie tak korzystnych parametrów było możliwe miedzy innymi dzięki wykorzystaniu aluminium. Materiał ten jest nie tylko trwały, ale charakteryzuje się również wysoką energooszczędnością, co bezpośrednio wiąże się z niższymi kosztami eksploatacji budynku.

Z aluminiową żaluzją

System okienny AWS 120 CC.SI wyposażony jest w aluminiową żaluzję CCB, która zamontowana jest pomiędzy przeszkleniami, dzięki czemu chroniona jest od czynników zewnętrznych. Dodatkowo, umieszczenie jej wewnątrz konstrukcji okna niweluje możliwość wystąpienia mostków cieplnych. Cała konstrukcja odporna jest na działanie wysokich temperatur, które mogą wystąpić w przestrzeni międzyszybowej.

 Żaluzje są perfekcyjnie dopasowane do wymiarów i konstrukcji profilu, co zapewni nam doskonałą ochronę przed słońcem. W pozycji zamkniętej żaluzja przesłania szczelnie całe okno, dzięki czemu skutecznie chroni nas przed promieniami słonecznymi, a po uniesieniu do góry jest praktycznie niewidoczna.

Żaluzje są sterowane przez ukryty napęd elektryczny o mocy 25V. Można go zintegrować z dostępnym w ofercie Awilux Polska systemem Tahoma. Będzie on w inteligentny sposób współpracował również z innymi rozwiązaniami okienno-drzwiowymi Awilux - takimi jak drzwi wejściowe czy  drzwi garażowe. Dzięki temu uzyskamy całkowitą kontrolę nad domem - za pomocą jednego przycisku, z każdego miejsca na świecie. Po zapisaniu kilku ustawień system będzie samoczynnie reagować na ilość światła słonecznego czy temperaturę lub opuszczać i podnosić żaluzje o wybranych przez domowników godzinach.

Cisza i bezpieczeństwo

Poczucie bezpieczeństwa znacznie wpływa na komfort życia. Wybierając okna warto zwrócić uwagę na parametry ochrony antywłamaniowej. Wynikają one z konstrukcji okna oraz materiałów, które zostały wykorzystane przy produkcji – w przypadku nowych okien  jest to aluminium. Parametry ochrony potwierdzane są specjalistycznymi badaniami, podczas których przyznawana jest jedna z sześciu klas odporności.

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych