PARTNER PORTALU

Nowe rozwiązania drzwiowe kompleksowym zabezpieczeniem mieszkania

Akcesoria do drzwi nie ograniczają się do zamka i designerskiej klamki. Drzwi mogą zabezpieczyć mieszkanie przed pożarem, hałasem i najsprytniejszymi złodziejami.

Autor: HouseMarket.pl 21 września 2015 12:12

Wśród najciekawszych rozwiązań drzwiowych znajdują się te, które pozwalają zabezpieczyć mieszkania kompleksowo. To m.in. uszczelki przeciwpożarowe i przeciwdymowe – do montażu w drzwiach zewnętrznych lub wewnętrznych.

- Zawierają grafitowe cząstki, które zwiększają objętość pod wpływem temperatury. Tak powstała membrana jest odporna na płomienie, wilgoć i dwutlenek węgla. To szczelna izolacja, która nie pozwala na rozprzestrzenianie się ognia i dymu – mówi Rafał Osiński, architekt i ekspert ds. technologii budowlanych w firmie Häfele.

Przykładem podobnego rozwiązania są uszczelki opadające. Działają na prostej zasadzie. W momencie zamknięcia drzwi profil uszczelniający jest automatycznie dociskany do podłogi lub nasuwa się na próg. Takie okucie może chronić przed hałasem i dymem, dlatego bardzo dobrze jest zastosować je np. w drzwiach między garażem a domem lub ogrodem. Uszczelki zabezpieczają bowiem także przed insektami, ograniczają przeciągi oraz napływ zimnego powietrza do mieszkania.

Producenci tego typu akcesoriów nie zapominają o bezpieczeństwie najmłodszych. Przykładem jest specjalny profil chroniący palce dziecka przed przytrzaśnięciem w szczelinie między skrzydłem a ościeżnicą. Jak działa taki profil? Listwa zasłania wąski otwór przy framudze od strony zawiasów i uniemożliwia włożenie tam palców.

- Atutem takiego rozwiązania jest też to, że jego mocowanie pozostaje zupełnie niewidoczne i, co ważne, prezentuje się dobrze z każdym typem drzwi uchylanych – dodaje Rafał Osiński.

Do listy przydatnych drzwiowych udogodnień można dodać tzw. zapornicę, czyli dobrą alternatywę dla wysłużonych łańcuszków drzwiowych. Dzięki swojej solidnej konstrukcji jest o wiele skuteczniejsza, a jednocześnie nadal pozwala na swobodne uchylenie drzwi. Zapornica może być instalowana w skrzydle drzwiowym lub tradycyjnie na jego wierzchu. Drugie rozwiązanie jest o tyle komfortowe, że większość osób jest w stanie zamontować je samodzielnie. Jeżeli dodać do tego zabezpieczenie przed uniesieniem drzwi z zawiasów, to efektem jest kompletny system bezpieczeństwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych