PARTNER PORTALU

Nowoczesne mieszkania to nie tylko wnętrza. Inteligentne technologie w domu

Moda na nowoczesność dotyczy nie tylko kwestii wystroju wnętrz. Nowoczesne mieszkanie to także takie, które już na etapie wznoszenia budynku zostało wyposażone w inteligentne technologie.

www.dobrzemieszkaj.pl

Autor: DobrzeMieszkaj.pl 06 lipca 2016 15:57

Jeszcze do niedawna zastosowanie inteligentnych technologii w budownictwie mieszkaniowym wydawało się bardzo kosztowne, a w związku z tym decydowało się na nie niewielu deweloperów. Dziś coraz więcej nowych inwestycji jest wyposażona w funkcje, które oferują szeroką paletę możliwości i udogodnień związanych z codzienną eksploatacją energii elektrycznej oraz funkcjonalnością przestrzeni użytkowej ich mieszkańców. Dzięki inteligentnej usłudze Smart House sterowanie zużyciem energii i bezpieczeństwem mieszkania możliwe jest za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Nowoczesna technologia zapewnia m.in. zarządzanie kinem domowym, ekspresem do kawy, gniazdkami elektrycznymi czy czujnikami, które w razie potrzeby poinformują o nieprawidłowym poziomie dymu i wody.

Nowo powstające inteligentne budynki są wyposażone w system oświetlenia LED, czujniki ruchu oraz wysokiej jakości panele fotowoltaiczne – to wszystko pozwala na ograniczenie przyszłych kosztów eksploatacyjnych. Ponadto instalacje światłowodowe zastosowane na nowych osiedlach – na których oparty jest Smart House – gwarantują również najnowszej generacji internet oraz najwyższej jakości sygnał telewizyjny. Z kolei wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkań możliwy jest za sprawą czujników zainstalowanych w drzwiach i oknach balkonowych – to dzięki nim system Smart House poinformuje domowników o ich każdorazowym otwarciu.

Grupa Robyg wprowadziła nowoczesną usługę Smart House w swoich inwestycjach, ponieważ chce wyznacza nowe trendy na polskim rynku mieszkaniowym. Innowacyjne rozwiązania technologiczne to również odpowiedź na rosnące oczekiwania klientów. Naszym celem jest zapewnienie klientom Robyg najwyższego komfortu i elastyczności w zakresie kształtowania swojego najbliższego otoczenia. Postanowiliśmy zastosować rozwiązania Smart House w realizowanych przez nas inwestycjach, ponieważ dzięki nim zapewniamy niespotykaną dotąd funkcjonalność mieszkań, ale przede wszystkim optymalizujemy koszty zużycia energii. Usługa jest bezpłatna a koszt jej utrzymania ogranicza się jedynie do standardowej umowy z dostarczycielem internetu – mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży w grupie Robyg.

W technologii Smart poszczególne moduły pozwalają na zdalne sterowanie sprzętami znajdującymi się w mieszkaniu. Wykorzystanie tak nowoczesnej technologii gwarantuje wyjątkową wygodę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych