PARTNER PORTALU

Obalamy mity dotyczące materacy

Wybierając materac, kierujemy się często mylnymi przekonaniami o jego właściwościach. Zakorzenione wśród konsumentów mity na ten temat mogą prowadzić do wyboru nieodpowiedniego produktu.

Autor: HouseMarket.pl 26 maja 2017 16:13

- Najpopularniejszym mitem wśród kupujących, jest przekonanie, że im twardszy materac, tym zdrowszy sen – mówi Tomasz Goc, dyrektor handlowy Fabryki Materacy Janpol.

To nieprawda. - Każdy materac powinien mieć twardość dopasowaną do wzrostu i masy ciała. Tymczasem osoby cięższe mogą się zwyczajnie męczyć na twardym materacu, a za lekkie odczuwać skutki niedopasowania do naturalnych krzywizn kręgosłupa – zauważa ekspert.

Właściwy wybór materaca powinien opierać się na dwóch czynnikach: po pierwsze, produkt musi być co najmniej 20 cm dłuższy, niż jego użytkownik, a po drugie, jego twardość ma zależeć od naszego komfortu. – Twardość jest inaczej odczuwalna, w zależności od budowy ciała. Kupującym radzimy więc, by po prostu położyli się na nim i sami ocenili, czy materac dopasowuje się do ich kształtów – wyjaśnia Tomasz Goc.

Sprężynowy skrzypi i szybko się zepsuje

Nazwa „sprężynowy” wielu klientom kojarzy się ze starymi materacami, które nie tylko wydawały nieprzyjemne dźwięki przy każdym ruchu, ale też co jakiś czas odkształcały się i wbijały w plecy.

– Takie produkty odeszły już do lamusa. Obecnie zastosowanie sprężyn w materacu to gwarancja elastyczności i wyjątkowego komfortu – zapewnia Tomasz Goc. – Spośród materacy sprężynowych, najbardziej godnymi uwagi są modele kieszeniowe – podpowiada.

Materac kieszeniowy bazuje na tradycyjnych sprężynach, ale każda z nich umieszczona jest w oddzielnej kieszeni. Dzięki temu pracują one niezależnie od siebie, ugięcie jednej nie powoduje reakcji kolejnych. Materac kieszeniowy jest dzięki temu cichy, zmiany pozycji osoby śpiącej obok są niemal nieodczuwalne, a nowa technologia wykonania samych sprężyn gwarantuje ich trwałość na długie lata.

Piankowy jest niezdrowy

Alergicy często unikają syntetycznych i innowacyjnych rozwiązań, z obawy przed objawami uczuleniowymi. Na hasło „materac piankowy” lub „lateks”, reagują dystansem.

– Tymczasem nowoczesne materace piankowe i lateksowe są wręcz stworzone dla osób z problemami alergicznymi. Spełniają one bowiem najwyższe standardy w zakresie cyrkulacji powietrza, co powstrzymuje rozwój drobnoustrojów. Struktura innowacyjnych materiałów wyklucza także gromadzeniu się kurzu wewnątrz materaca – wyjaśnia ekspert firmy Janpol. – Dwustronny materac lateksowy demeter to rozwiązanie idealne dla osób, które cenią sobie średniej twardości posłania. Materac posiada siedem stref twardości, a także ułatwia przepływ powietrza, zmniejszając potliwość i rozwój bakterii – dodaje Tomasz Goc.

Wysokiej jakości materace lateksowe ułatwiają też przepływ powietrza, zmniejszają potliwość i rozwój bakterii. Alergicy nie powinni także lekceważyć wyboru odpowiedniego pokrowca do materaca. – W ofercie naszej firmy jest wiele rodzajów pokrowców, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o osobach skłonnych do alergii – mówi Tomasz Goc.

Wybierając materac, warto zapoznać się wcześniej z opiniami ekspertów i szczegółowo wypytać sprzedawcę o właściwości materiału, z jakiego został wykonany. To bowiem nie tylko element wyposażenia sypialni, ale przede wszystkim czynnik decydujący o zdrowym i komfortowym życiu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych