PARTNER PORTALU

Ogród zadbany w każdym szczególe

Atrakcyjną aranżację domu i jego otoczenia poznaje się po detalach. W ogrodzie to właśnie odpowiednio dobrane i wykonane ogrodzenie, schodki, murki, palisady czy krawężniki spajają kompozycję posesji w harmonijną całość.

Autor: HouseMarket.pl 14 czerwca 2016 12:03

Kształtowanie wyjątkowego otoczenia domu to proces, który nie ogranicza się do zasiania trawnika, wybudowania tarasu czy wybrukowania ścieżek. Chcąc uzyskać niepowtarzalny efekt, musimy zadbać o każdy detal, zarówno samego budynku, jak i przestrzeni wokół niego. W tym celu warto zastosować się do kilku prostych zasad.

Diabeł tkwi w szczegółach

O funkcjonalności ogrodu w dużej mierze przesądza dobra komunikacja. Składają się na nią bez wątpienia odpowiednio wytyczone i wykończone ścieżki oraz podjazd. Uniwersalnymi produktami do eleganckiego obramowania brukowanych powierzchni są systemy Kravento Grande i KraventoAlto. Doskonale sprawdzą się zarówno podczas tworzenia dekoracyjnych linii zamykających kręte aleje czy rabaty kwiatowe, jak też przy budowie stopni schodowych. Wygodne schody i schodki to bowiem kolejny składnik ogrodowej aranżacji, który ma olbrzymi wpływ na komfort poruszania się. Są szczególnie potrzebne na działkach charakteryzujących się różnicą poziomów terenu i przy zejściach z wyniesionego nad grunt tarasu. Można je wykonać nie tylko z kostek brukowych, ale też ze specjalnych elementów z serii Libet Completto - Stopni Maxima, Split, Venetia oraz nowości w tej grupie, czyli Stopni Trawertyn i Madera. Dzięki nim schody będą komfortowe i bezpieczne, a jednocześnie eleganckie i przykuwające uwagę.

Mury, murki, palisady

Jednym z nieodzownych elementów każdego ogrodu jest ogrodzenie wydzielające jego granice. Materiałem, który może posłużyć do jego budowy, są bloczki betonowe. Budowa murku to także doskonały sposób na wyznaczenie poszczególnych stref w samym ogrodzie, ukrycie niepożądanych widoków czy zabezpieczenie skarp. Do ich stworzenia posłużyć mogą elementy różnej wielkości, od niewielkich bloczków Murja czy kostki NatulitMassimo, po pokaźne bloki systemu Maxima. Ciekawy efekt uzyskamy też dzięki gazonom trapezowym, które można wypełnić ozdobnymi kamieniami lub obsadzić roślinnością. Praktycznym sposobem na ułatwienie sobie zagospodarowania ogrodowej przestrzeni jest także wykorzystanie różnego typu palisad.

Uzyskanie spójnej kompozycji bez wątpienia ułatwia komplementarność poszczególnych linii produktowych pod względem kolorystyki, faktury i formy. Miłośnicy ogrodu rustykalnego zwrócą uwagę na kolekcje Madera lub Split. Jeśli natomiast zależy nam, aby przestrzeń wokół naszego domu utrzymana była w nowoczesnym klimacie, warto sięgnąć na przykład po zgeometryzowane elementy systemu Maxima lub bloki Piastra. Możliwości projektowe zwiększa również obszerna paleta kolorystyczna Libet Completto – od ciepłych, naturalnych beżów i brązów, poprzez subtelne szarości i eleganckie grafity, aż do wyrazistej czerni i bieli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych