PARTNER PORTALU

Okap w kuchni. Cichy i skuteczny

Kuchnia jest najczęściej eksploatowanym pomieszczeniem w całym domu. Nieodłącznym jej elementem jest okap kuchenny, który często jest... dość głośny. Ten specyficzny hałas potrafi wyprowadzić z równowagi, ale my wiemy jak sobie z nim poradzić. Podpowiadamy jak sprawić, czy wentylacja w kuchni była sprawna i cichutka.

Autor: housemarket.pl 16 października 2017 10:13

Hałasujący okap – tego nie da się lubić

Wszyscy wiemy, jak uciążliwy może być głośny, hałasujący okap. Jest to szczególnie drażniące jeśli mamy otwartą kuchnię i wszystkie dźwięki zakłócają nam pracę czy odpoczynek. Oczywiście połączenie kuchni z salonem jest bardzo funkcjonalnym i wygodnym rozwiązaniem, jednak jeśli podczas oglądania telewizji czy rozmowy z przyjaciółmi jesteśmy zagłuszani przez hałasujący okap to przestaje być ciekawie.

Zawsze w takiej sytuacji możemy zmniejszyć moc okapu, jednak jest to zły pomysł. Irytujący hałas stanie się tylko troszkę mniej irytujący, a urządzenie będzie nadal wydawać jednostajny szum. Dopiero, gdy wyłączymy wyciąg, dochodzi do nas błoga cisza i możemy się zrelaksować. Musimy pamiętać, że okap, który pracuje na małych obrotach jest mało skuteczny, dlatego lepiej w ogóle go nie włączać. I tutaj stajemy przed wyborem – albo wytrzymujemy jakoś ten irytujący hałas, albo aromaty pochodzące z kuchni roznoszą się po całym domu. Wiele osób urządzając nową kuchnię całkowicie rezygnuje z okapu, bo wiedzą, że nie będą z niego korzystać a bez sensu go kupować żeby był tylko ozdobą.

Co zrobić aby okap był jednocześnie cichy i skuteczny?

Aby jeszcze lepiej wkomponować okap w wystrój kuchni otwartej oraz aby spełniał on swoją rolę można po prostu umieścić go w zabudowie. Wówczas sprzęt będzie ukryty za frontem zabudowy kuchennej. Polecanym okapem do zabudowy z asortymentu Velge jest model VBCH 9008.1 X w całości wykonany ze stali nierdzewnej posiada na całej swojej długości klapę ze szkła, która znacznie zwiększa zdolność przechwytywania oparów. Poza tym klapa chroni spód szafy przez zmianami temperatur i gorącymi oparami. Dolna część okapu jest wykonana z jednego elementu. Zapobiega to wnikaniu tłuszczu oraz brudu i ułatwia czyszczenie elementów okapu. Poręczny teleskopowy komin stanowi jedno z akcesoriów gwarantujące kompletne wykończenie produktu. Ten komin został zaprojektowany do transportu powietrza w najdłuższych wyciągach. Dzięki teleskopowej budowie skraca się dystans pomiędzy korpusem okapu i górną częścią obudowy.

Okap może zastąpić wnętrze szafy uzupełniając jej strukturę. Jego montaż jest szybki i łatwy dzięki zastosowaniu wsporników bocznych. Takie rozwiązanie pozwala również na szybki demontaż produktu na wypadek serwisowania, w przeciwieństwie do pewnych produktów, które wymagają kompletnego demontażu szafek ze ścian i kuchni. Z myślą o naszych klientach okap Velge wyposażony został w liczne funkcje, ułatwiające jego użytkowanie. Mamy możliwość wyboru 4 poziomów mocy, co pozwala dostosować pracę urządzenia do naszych potrzeb.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych