PARTNER PORTALU

Okap wyspowy - efektowny element aranżacji kuchni

W przypadku wysp kuchennych, wyposażonych w płytę grzewczą konieczne jest zamontowanie nad nimi okapów. Znajdujące się na wysokości wzroku urządzenia stanowią efektowny element aranżacji każdej kuchni.

Autor: HouseMarket.pl 30 listopada 2015 14:47

Okap wyspowy jest jednym z najbardziej wyeksponowanych urządzań w kuchni, powinien zatem zostać dopasowany do stylistyki całego wnętrza. W kuchni nowoczesnej okap najczęściej ma typowo techniczny wygląd, który nadaje mu neutralna geometryczna forma i wykończenie w stali szlachetnej.  W przypadku kuchni klasycznych lub w stylu country na jego powierzchni często pojawia się materiał wykończeniowy zastosowany na frontach zabudowy.

Ciekawie prezentują się okapy przypominające do złudzenia lampy sufitowe. Niektóre mają formę inkrustowanej kryształami kuli emitującej rozproszone światło. Inne z kolei nowoczesny kształt i skupioną na powierzchni roboczej blatu wiązkę. Decydując się na konkretny okap pod uwagę należy wziąć wielkość pomieszczenie i możliwości techniczne jego podłączenia.

Do efektywnej wentylacji kuchni o powierzchni około 50 mkw. wystarczy okap o wydajności 300 m sześciennych/ godzinę. Warto pamiętać, że okapy występują w formie wyciągu lub pochłaniacza. W pierwszym przypadku powietrze wyprowadzane jest do kanału wentylacyjnego. Z kolei pochłaniacze filtrują powietrze przez filtr tłuszczowy i węglowy. Okapy sterowane są manualnie przy pomocy przycisków lub zdalnie za pomocą pilota.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych