PARTNER PORTALU

Panele architektoniczne, czyli puzzle na ścianie

Kilkadziesiąt wzorów, swoboda kreacji i dekoracyjny efekt trójwymiarowego wykończenia ścian czynią z paneli atrakcyjną alternatywę dla farb czy tapet.

Autor: HouseMarket.pl 19 listopada 2015 12:12

Wzory geometryczne to jeden z najmodniejszych kierunków w aranżacji wnętrz ostatnich lat. Współcześni projektanci mebli, oświetlenia i materiałów wykończeniowych bardzo chętnie nawiązują do wspaniałej tradycji wzorniczej artystów Art Deco i Bauhausu, którzy bezgranicznie zakochani byli w geometrii. Motywy dekoracyjne na bazie koła, kwadratu czy trójkąta pozytywnie wpływają na czystość kompozycji i elegancję wnętrza.

 Mają również niebagatelny wpływ na wrażenie ładu przestrzennego. Dekoracyjny potencjał geometrii postanowiła wykorzystać marka Pulano, która stworzyła serię ściennych paneli architektonicznych. Ich dodatkowym atutem jest trójwymiarowo faktura, która czyni ścianę jednym z głównych bohaterów wnętrza. Jak wygląda wykończenie ściany panelami architektonicznymi marki Pulano?

Mamy do dyspozycji kilkadziesiąt wzorów podzielonych na kolekcje. Motywem przewodnim każdej kolekcji są określone motywy geometryczne. Od fantazji domowników lub architekta wnętrz zależy, czy stworzymy ścienną kompozycję z jednego lub kilku wzorów paneli.

Architektoniczne płyty dekoracyjne marki Pulano wykonane są z frezowanej płyty o grubości 16 mm estetycznie wykończonej w kolorze białej satyny lub czarnego matu. Wkrótce oferta poszerzy się o dodatkowe trzy kolory. Zaprojektowane zostały przez uznanego architekta wnętrz Artura Benckiego. Portfolio składa się z blisko 40 wzorów paneli, pogrupowanych w sześć zasadniczych kolekcji: Semicircle, Pavo, Kvadro, Gemini, Hydrus, Sagitta.

Panele z różnych kolekcji można dowolnie łączyć i tworzyć autorską wizję dekorowanej ściany. Motywem przewodnim paneli Pulano są proste kształty geometryczne, mogące układać się w nawet bardzo skomplikowane mozaiki. Płyty mają zróżnicowane wymiary od 20 x 20 cm (kolekcje Hydrus i Gemini) do 120 x 20 cm (kolekcja Sagitta). Przy użyciu produktu marki Pulano można całościowo wykończyć ścianę lub stworzyć na niej wyjątkowa płaskorzeźbę o określonych wymiarach.

Panele marki Pulano dostępne są w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian, która dysponuje 18 sklepami w największych polskich miastach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych