PARTNER PORTALU

Płyty idealne na posadzki tarasowe

Co roku o tej porze okazuje się, że posiadanie pięknego ogrodu czy tarasu to dosyć pracochłonne i wymagające zadanie. Trzeba zadbać nie tylko o rośliny czy meble ogrodowe, ale także o estetyczne posadzki i chodniki.

Autor: HouseMarket.pl 30 maja 2016 15:46

Możemy sobie tę pracę znacznie ułatwić, korzystając z nowych na polskim rynku płyt kamiennych Iinterspiek. To płyty uzyskane z mieszanki wysokiej klasy glinki, kwarcu i tlenków metali, które są prasowane, spiekane, a następnie obrabiane systemem ściernego szlifu. Dzięki takiej technologii produkcji są idealnie płaskie i mogą być docinane z dużą dokładnością wymiaru.

Co jednak najważniejsze, można je w prosty sposób montować na specjalnych podkładach lub układać bezpośrednio na betonie, trawie i kruszywie. Ich przewagą jest też możliwość szybkiego usunięcia i ponownego użycia w innym miejscu. Daje to dużą swobodę aranżowania przestrzeni.

Płytami można wyłożyć cały taras, można ich użyć wokół basenu ogrodowego czy stworzyć z nich zewnętrzne chodniki wokół domu. Pojedyncze płyty stworzą też ścieżki pośród roślin ogrodowych. Niezależnie od rodzaju zastosowania, płyty są bardzo wytrzymałe oraz antypoślizgowe.

Charakteryzuje je odporność na szok termiczny oraz mróz i sól. Nie zmieniają swojej barwy pod wpływem słońca, co daje im wieloletnią trwałość niezależnie od warunków pogodowych. Są łatwe do utrzymania w czystości, a przy tym odporne na chemikalia, działanie pleśni i mchu. Występują w kilkunastu modnych wersjach kolorystycznych – od jasnych beży czy szarości, po ciemny grafit i brąz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych