PARTNER PORTALU

Płyty nowej generacji

Coraz więcej architektów i inwestorów świadomie decyduje się na Acren, zastępując nim laminat, konglomerat, szkło, beton czy kamień.

Autor: HouseMarket.pl 15 kwietnia 2016 17:13

Kompozytowe płyty mineralno-akrylowe Acren, dostępne w ofercie DLH to wielofunkcyjny materiał wykorzystywany zarówno w aranżacjach wnętrz prywatnych, jak i przestrzeniach publicznych. Jego wyjątkowe właściwości i łatwość obróbki pozwalają na bardzo szerokie zastosowanie w różnych pomieszczeniach.

Blaty Acren są idealnym rozwiązaniem do kuchni, ponieważ nie odbarwiają się pod wpływem soków, wina, herbaty czy kawy. Odporne są także na działanie wilgoci, płynów a nawet kwasów używanych w gospodarstwie domowym takich jak: sok z cytryny, ocet itp. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości przy użyciu zwykłej szmatki i wody. Powierzchnia przypominająca szlifowany kamień jest ciepła w dotyku. Acren jest odporny na wysokie temperatury. Jego płaszczyzna nie plami się, nie zmienia koloru i jest odporna na działanie chemikaliów. Brak mikroporów uniemożliwia namnażanie się zarazków, hamuje rozwój bakterii i grzybów, zapewniając w naszej kuchni sterylną czystość. Pod wpływem wysokiej temperatury można łatwo nadawać mu różne formy - uzyskiwać płynne kształty, wyginać je, skręcać, a co za tym idzie, uzyskiwać efekty, których do tej pory nie dawał żaden inny materiał.

Kompozyt mineralno-akrylowy doskonale sprawdza się także w łazience. Jest wysoce nienasiąkliwy, ponieważ nie posiada porów, dzięki czemu nie wnika w niego wilgoć, będąca przyczyną rozwijania się pleśni czy grzybów. Łatwo utrzymać go w czystości bo jest odporny na plamy, które mogą pozostawić kosmetyki. Można z niego tworzyć ciekawe bryły wanien, umywalek, ścianki działowe, czy wielofunkcyjne powierzchnie, gdzie blat przechodzi płynnie w umywalkę bądź powierzchnię ściany. Możliwość bezspoinowego łączenia pozwala na uzyskanie jednorodnej powierzchni, bez widocznego łączenia. Cecha ta pozwala również na późniejsze zmiany i ewentualne naprawy.


Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych