PARTNER PORTALU

Pokój dla ucznia: rozklad mebli ma znaczenie

Pokój dla ucznia to miejsce, które powinno służyć nie tylko zabawie, ale i efektywnej nauce. Sprzyja temu, m.in. przemyślane rozmieszczenie mebli.

Autor: HouseMarket.pl 23 września 2015 15:42

Pokój dziecka powinien być słoneczny. Nie tylko optycznie wyda się wówczas większy, ale też sprawi, że maluchowi będzie lepiej się w nim odrabiało lekcje.

Jeśli Twoje dziecko dopiero zaczyna edukację w zerówce czy też szkole podstawowej, pamiętaj, że potrzebuje osobnego biurka, przy którym będzie mogło odrabiać lekcje, a także wygodnego krzesła z oparciem. Istotne jest też łóżko. Na popularności zyskują te, które rosną razem z dzieckiem, są ekonomiczne i wygodne.

Dla dziecka, które rozpoczyna szkołę podstawową możesz też z powodzeniem wybrać większe łóżko, które posłuży na kilka lat. Warto tu skorzystać z porady specjalistów w sklepach i dobrać odpowiedni materac, na którym dziecko będzie się wysypiało. Nadal bardzo ważne jest też miejsce do zabawy i takiego kącika nie może zabraknąć w pokoju. 

Dobra organizacja

Według starej, sprawdzonej zasady, biurko najlepiej stawiać w dobrze doświetlonych miejscach, przy oknie. Jeśli nie jest to możliwe, koniecznie trzeba pomyśleć o dobrym oświetleniu, tu nie warto oszczędzać, ale też przesadzać. Badania pokazują, że dziecko nie potrzebuje ostrego światła, w zupełności wystarczy takie, przy którym można swobodnie czytać. Jeśli Twoje dziecko jest molem książkowym, koniecznie pomyśl też o lampce do czytania, zamontowanej przy łóżku.

W pokoju dziecka potrzebna jest wolna przestrzeń. Nastolatek wykorzysta ją do spotkań z rówieśnikami podczas prowadzenia różnych projektów, dziewczynki natomiast do ćwiczenia rozmaitych układów tanecznych. – Na naszym osiedlu dostępne są lokale z trzema sypialniami, gdzie każdy z nich można zaaranżować na komfortowy pokój dla dziecka – mówi Weronika Potarzycka, z biura sprzedaży firmy Planetbud Development, realizującej Osiedle Wiosenne II.

W dobie komputera, ważne, aby dziecko korzystało z niego mądrze. Ekran monitora musi być ustawiony tyłem do okna. Ważne też by w podczas użytkowania komputera  pamiętać o włączaniu oświetlenia, aby monitor nie kontrastował zbyt mocno z pozostałą, ciemną częścią pokoju. Powinniśmy też zadbać, by w pokoju dziecka temperatura nie przekraczała 20 stopni Celsjusza, wówczas dzieci mają najlepsze warunki do efektywnej nauki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych