PARTNER PORTALU

Pomysły na aranżację wnętrza w stylu chalet

Wiodącą rolę w alpejskiej aranżacji wnętrza odgrywa drewno. Pojawia się ono zarówno na ścianach, podłodze, jak i na suficie

Autor: HouseMarket.pl 08 stycznia 2016 16:03

Styl chalet wywodzi się z regionów Szwajcarii oraz Francji. - Inspirowane górskimi chatami wnętrza posiadają niepowtarzalny klimat, przywodzący na myśl wspaniałe alpejskie kurorty narciarskie – mówi Anna Lipus-Janikowska, kierownik marketingu i reklamy Classen.

Wiodącą rolę w alpejskiej aranżacji wnętrza odgrywa drewno. Pojawia się ono zarówno na ścianach – najczęściej w postaci gładkich paneli ułożonych na całej ich powierzchni, bądź zdobiących wyłącznie wybrane fragmenty, jak też na suficie – w formie tradycyjnych, surowych belek, które bywają czasem kunsztownie rzeźbione, co czyni z nich wyjątkową dekorację. Ponadto z materiału tego wykonane są meble, m.in. szafy, komody, regały, ramy łóżek. Doskonale prezentują się zwłaszcza te elementy wyposażenia, które zostały tylko nieznacznie przetworzone, np. stolik kawowy, ławka czy pufy przygotowane z ciętych grubych pni drzew o nieregularnych kształtach.

Drewna nie może zabraknąć także na podłodze. Naturalne, heblowane deski budują przytulną i pełną ciepła atmosferę. Podobny efekt pozwalają osiągnąć laminowane panele, które bardzo dobrze imitują prawdziwy surowiec. Jest to możliwe dzięki synchronicznej strukturze powierzchni oraz wyraźnemu rysunkowi słojów i sęków, które odzwierciedlają organiczne właściwości drewna. Najlepiej postawić na dekory w odcieniach karmelu, bursztynowego brązu lub nieco chłodniejszego beżu.

– Atmosferę rodem z górskiej chaty wprowadzą także panele podłogowe stylizowane na postarzałe, o nierównomiernej strukturze, które jeszcze silniej zaakcentują naturalny charakter wnętrza. Aby uzyskać spójną kompozycję aranżacyjną konieczne są dodatki. Przysłowiową „kropkę nad i” pozwolą postawić ciepłe tkaniny, miękkie dywany, wełniane poduszki oraz drewniane świeczniki – mówi Anna Lipus-Janikowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych