PARTNER PORTALU

Pomysły na salon z aneksem kuchennym

Bardzo lubimy kuchnie otwarte na salon. W małych mieszkaniach i kawalerkach muszą one przyjąć postać aneksu. Jak urządzić taką przestrzeń?

www.dobrzemieszkaj.pl

Autor: Publikator - dobrzemieszkaj.pl 31 maja 2016 14:52

Dziś aneks kuchenny nie ma już nic wspólnego z tym z przeszłości, gdy aneksem nazywano wąską, ciemną kuchnię w niewielkich mieszkaniach w blokach. Dziś aneks to nic innego jak kuchnia otwarta na salon, ale mniejsza - z zabudową umieszczoną na jednej ścianie, czy we wnęce, która stanowi integralną część strefy dziennej. 

Mimo niewielkich rozmiarów aneks może być elegancki i funkcjonalny. Dla wielu urządzających jego główną zaletę stanowi fakt, że szafki mają formę zamkniętą, wszystkie kuchenne akcesoria są pochowane w szafkach, a zabudowa zachowuje reprezentacyjny wygląd, bez względy na to czy aneks jest intensywnie użytkowany, czy tylko sporadycznie. 

Aneks kuchenny można urządzić w salonie w każdym stylu. Dobrze zaplanowana zabudowa kuchenna pozostanie tłem dla salonowej aranżacji. Polscy projektanci wnętrz często stawiają na aneksy nowoczesne, wykonane z białego lakierowanego MDF-u, które mają charakter uniwersalny i z powodzeniem integrują się z dowolnym wystrojem salonu. 

Zobaczcie pomysły architektów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych