PARTNER PORTALU

Porcelanowy design do salonu w romantycznym stylu

Nowa porcelanowa kolekcja Little Gallery to efekt crowdsourcingowego przedsięwzięcia, dzięki któremu kubki, świeczniki, lampiony i wazony zyskały oryginalne wzory zaprojektowane przez artystów z całego świata.

Autor: Housemarket.pl 30 października 2015 09:46

Kolekcja Little Gallery to porcelanowe formy stworzone przez firmę Villeroy & Boch oraz oryginalne dekory zaprojektowane przez designerów z różnych stron świata.

Nowa porcelanowa kolekcja to efekt crowdsourcingowego konkursu, w którym wzięło udział 108 projektantów z 36 krajów. W efekcie powstało 789 pomysłów, a zwyciężyło tylko 8 najlepszych wzorów.

Little Gallery składa się z kubków, świeczników, lampionów i małych wazonów – wszystkie wykonane ze wzmacnianej porcelany Premium. Wśród zwycięskich projektów znalazły się geometryczne, roślinne motywy, zielone i fioletowe impresje, akwarelowe kwiaty, a także czarno-białe szkice.

Crowdsourcing – źródło kreatywnych pomysłów

Konkurs na dekory, które ozdobiły porcelanę niemieckiej marki, odbył się na crowdsourcingowej platformie jovoto. Platforma ta została założona w 2007 roku na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Berlinie. Dzisiaj jest w nią zaangażowanych ponad 60 000 projektantów, architektów i designerów ze 150 krajów. A korzystają z niej globalne marki, takie jak Coca Cola czy Audi.

Po 5 tygodniach spośród kilkuset kreatywnych pomysłów, stworzonych przez designerów m.in. z Australii, Południowej Ameryki, Indii i Sri Lanki, wybrano te najlepsze. Laureaci z Niemiec, Portugalii, Meksyku i Wenezueli otrzymali nagrody, a ich wzory zostały naniesione na porcelanę Villeroy & Boch.

Udany debiut w obszarze crowdsourcingu zachęcił przedstawicieli marki, aby poprzez ten instrument dalej szukać świeżych pomysłów i nowych rozwiązań. Firma już planuje kolejny projekt, w którym tym razem artyści przez internetową platformę będę projektować nowe kształty dla ceramicznych produktów marki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych