PARTNER PORTALU

Salon w dobrym stylu. Dębowe podłogi nacinane piłą

Postarzanie to nie jedyna metoda obróbki drewna, która pozwala uzyskać zjawiskowe rezultaty. Na salony wkraczają sztorcowe podłogi, które swoją fakturę zawdzięczają m.in. odpowiednim nacięciom piły.

Autor: HouseMarket.pl 10 listopada 2015 13:12

Dawniej tego typu posadzki montowano w stajniach. Rozwiązanie to sprawdziło się następnie także w budynkach przemysłowych. Mowa o sztorcowych podłogach, które dziś wkraczają na salony. Z uwagi na sposób ich układania „na sztorc” charakteryzują się bardzo wysoką trwałością, ale i nietuzinkowym wyglądem.

Jedną z dostępnych na rynku podłóg sztorcowych jest seria Chapel Abbey, którą tworzą małe elementy wykonane z drewna dębowego przeciętego w poprzek włókien, które następnie przyklejono do sklejki. Tak powstają, dostępne w 11 barwach, panele o wymiarach 70 x 700 mm.

Chapel Hermitage to z kolei seria obejmująca elementy deski i klepki w 28 kolorach. Czym się wyróżniają? Na drewnie wykonuje się subtelne, poprzeczne nacięcia, dzięki którym podłoga ma nieprecyzyjną i nieregularną strukturę. Ślady po użyciu specjalnej piły są na tyle delikatne, że nie uszkadzają drewna i nie wpływają na funkcjonalność podłogi. Mimo, że są subtelne nadają deskom i klepkom charakteru.

Obie kolekcje w swojej ofercie posiada firma Chapel Parket Polska, oferująca dębowe podłogi w formie desek, klepek oraz kasetonów. Elementy te są tworzone na zamówienie, wg założeń inwestora. To kupujący decyduje m.in. o kolorze, rozmiarze i sposobie wykończenia podłogi, a także selekcji drewna, z którego ma zostać wykonana. Co więcej, zamawiający może wybrać elementy poddane unikalnym metodom postarzania lub podłogę pozbawioną celowych uszkodzeń.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych