PARTNER PORTALU

Ściany w salonie. Naturalne inspiracje

Ściany w salonie warto wyeksponować. Z pomocą przyjdą naturalne materiały
oraz motywy podpatrzone w otaczającym nas świecie przyrody.

www.dobrzemieszkaj.pl

Autor: Dobrzemieszkaj.pl 12 maja 2015 15:01

Dekoracje ściany zainspirowane naturą wracają do łask. Jest to rozwiązanie wręcz idealne dla osób ceniących indywidualizm i lubiących otaczać się przedmiotami emitującymi dużo ciepła i pozytywnej energii.

Najprostszym „przyrodniczym” sposobem na dekorację ściany w salonie są naklejki, tapety i fototapety z motywami zaczerpniętymi ze świata fauny i flory. Najciekawsze efekty dają wzory przedstawione w sposób graficzny, np. uproszczone grafiki przedstawiające ptaki, drzewa i gałęzie.

Ci, którzy kochają naturę i chcą być bliżej niej mogą udekorować ścianę fototapetą obrazującą ujęcia realistyczne. Budzące się do życia kwiaty czy skąpane w słońcu drzewa z pewnością poprawią nastrój i pozwolą poczuć się jak na spacerze w lesie.

Ciekawe i relaksujące efekty wizualne można również osiągnąć, wykańczając ściany w mniej typowy sposób, na przykład kamieniem, drewnem, korkiem czy panelem fornirowanym. Co prawda ściany z drewna ciągle kojarzą się z lakierowaną boazerią, która kiedyś była wątpliwym synonimem luksusu. Jednak w tej chwili, projektanci patrzą na nie świeżym wzrokiem, dzięki temu pochodne drewna, w nowszym wydaniu nie mają się czego wstydzić.

Drewniane ściany nadają wnętrzu ciepła i przytulności, poprawiają również jego akustykę. Inną zaletą drewna jako materiału ściennego jest jego plastyczność - płytami fornirowanymi bez problemów wykańcza się powierzchnie łukowe ścian, krawędzie wnęk oraz zaokrąglone cokoły. Możemy nimi też wizualnie „scalić” ścianę z innymi elementami wnętrza, np. drzwiami czy frontami mebli.

Z kolei największą zaletą kamieni naściennych jest bogactwo faktur, wzorów i kolorów, które sprawia, że można je dopasować do stylistyki różnych pomieszczeń. Ściany obłożone kamieniem są trwałe, solidne i prezentują się niezwykle dostojnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych