PARTNER PORTALU

Ścienne dekoracje mogą wpłynąć na proporcje wnętrza

Przed zaplanowaniem wnętrzarskich efektów, warto zająć się odnowieniem powierzchni. Na początku należy usunąć luźny tynk czy odpryski farby i uzupełnić ubytki.

Autor: housemarket.pl 18 marca 2015 10:32

Gładką, suchą ścianę warto pomalować białą farbą podkładową dla uzyskania lepszego efektu kolorystycznego. Na tak przygotowanej i odświeżonej powierzchni będzie można uzyskać długotrwały i solidny efekt.

Po zakończeniu pierwszego etapu prac można przejść do części przyjemniejszej, czyli dekoracji ściennych. Aby i ta przebiegła sprawnie, warto zaopatrzyć się w praktyczne akcesoria. Rewolucyjnym produktem przydatnym w trakcie krótkiego remontu jest folia antychlap. Łączy ona w sobie właściwości taśmy samoprzylepnej, dlatego też bez trudu umieścimy ją tam, gdzie będziemy potrzebować zabezpieczenia – na suficie, drzwiach czy oknach. Ponadto warto zwrócić uwagę na wałki z kijem teleskopowym, które oszczędzą nam malowania na drabinie. Z użyciem tych akcesoriów bez problemu wymalujemy sufit nie brudząc przy tym pozostałych ścian.

W realizacji projektu pamiętajmy, by wyobrażenia współgrały z ogólnymi zasadami dekoratorskimi. Nawet najciekawszy pomysł może w finale okazać się chybiony, jeśli zapomnimy o tym, że jaskrawe kolory przytłaczają małe i słabo oświetlone wnętrza, ciemne barwy, jako kolor główny, sprawdzają się w dobrze nasłonecznionych pomieszczeniach a intensywne oraz ciemnie odcienie można stosować w stylizacji niewielkich wnętrz w parze z ich jaśniejszymi odpowiednikami.

Odmiana koloru to tylko jedna z możliwości. Na ścianach możemy stworzyć wyjątkowe dekoracje z użyciem tynku mozaikowego, który zapewnia trwałe i efektowne wykończenie, przy jednoczesnym łatwym usuwaniu ewentualnych zabrudzeń. Dekoracyjny i wysoce plastyczny tynk sprawdzi się w realizacji wszystkich projektów. Warto jednak pamiętać o tym, że wzór powinien odpowiadać proporcją wielkości wnętrza. Drobne kształty są idealne dla małych pokoi, a te większe dobrze wyglądają w dużych, przestronnych wnętrzach.

Przy okazji dekoracji i zabawy wzorami możemy korzystnie wpłynąć na proporcję wnętrza. Niskie pomieszczenia odmienią pionowe pasy, optycznie je podwyższając. W wąskich korytarzach i klatkach schodowych sprawdzą się natomiast pasy poziome, które skrócą wnętrza i poszerzą je.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych