PARTNER PORTALU

Skała, która zmienia oblicze domu

Choć trudno sobie wyobrazić, jak chłodny i twardy kamień może się odnaleźć w aranżacji wnętrza, to jednak są takie rysunki skał, które pokazują inne oblicze kamienia.

Autor: HouseMarket.pl 04 stycznia 2017 15:17

Jednym z nich jest Lavant – nowy, inspirowany marmurem dekor Interprint. Już na pierwszy rzut oka pochodzący z tegorocznej kolekcji Six Pack dekor Lavant zaskakuje dynamizmem i płynnością kolorystycznych przejść. Rysunek ten, choć nieruchomy jak skała, którą pokazuje, wydaje się pozostawać w stałym ruchu. Permanentnie transformuje się, odkrywając przed widzem coraz to nowe detale. Jasne i ciemne elementy, nieregularne i niczym nieujarzmione nieustannie się przenikają. Jak fale fascynują i przyciągają wzrok na dłużej.

Wrażenie to pogłębia specyficzne, dość rzadko stosowane ułożenie wzoru nie horyzontalnie czy wertykalnie, ale po przekątnej (pod kątem 45 stopni). Dzięki temu zabiegowi, kolorystyczne linie w dekorze Lavant zdają się płynąć. Jak woda w górskich potokach raz pędzą niemal pionowo, innym razem zatrzymują się na jakiejś przeszkodzie wyłaniającej się z odmętów rysunku, a w jeszcze innym miejscu delikatnie omijają ją, jakby otulając miękkimi falami. Wrażenie to pogłębia niezwykle intensywne biało – szare współgranie kolorów.

Lavant to doskonała propozycja nie tylko na kuchenne blaty czy parapety. Ta wariacja na temat naturalnego marmuru, świetnie odnajduje się również na innych elementach meblowej zabudowy. Śladem trendów rodem z mediolańskich targów, pojawić się może na frontach szafek – i to zarówno w kuchni, jak i na przykład w salonie. Wrażenie z pewnością wywrze jako blat stołu czy stolika kawowego, albo element szykownej toaletki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych