PARTNER PORTALU

Sposoby na umiejętne ukrycie drzwi

Komponują się z aranżacją wnętrza i stają się niewidoczne. Umożliwiają to innowacyjne rozwiązania techniczne oraz wykończenia: farba, tapeta, sztukateria, boazeria, szkło, skóra, lakier, a nawet cienkie kamienne okładziny o grubości 2 mm.

Autor: HouseMarket.pl 29 grudnia 2015 15:13

Najbardziej znanym rozwiązaniem włoskiej marki L’invisibile są drzwi przypominające ruchomą ścianę. Grube na 5 lub 10 cm skrzydła pozbawione są najczęściej klamek lub wyposażone zostają jedynie w uchwyt w formie wyżłobienia. Zainstalowane w nich zawiasy typu pivot z przesuniętą osią obrotu otwierają się w obie strony.

Na powierzchni skrzydeł można stosować te same wykończenia, których użyto na ścianach. Dzięki czemu po zamknięciu drzwi licują się z powierzchnią ściany i stają się niemal niewidoczne. Maksymalny wymiar skrzydła wynosi 350 x 120 cm.

Podobnie spektakularny efekt dają drzwi kieszeniowe, które wsuwają się do kasety w ścianie. Niektóre modele wyposażone są w innowacyjny system prowadnic, które po zamknięciu skrzydła wypychają je do przodu i licują z powierzchnią ściany. Maksymalny wymiar skrzydła wynosi 110x300 cm.

 Również drzwi otwierane klasycznie doskonale komponują się z każdym wnętrzem dzięki szerokiej palecie wykończeń. Wyróżniają się zawiasami, które dzięki schowaniu ich w grubości drzwi nie są widoczne na zewnątrz. Natomiast w przypadku zastosowania zawiasu typu pivot, z przesuniętą osią obrotu, mogą otwierać się w obu kierunkach. Maksymalny wymiar skrzydła 300 x 110 cm. 

Drzwi L’invisibile zastosowane mogą zostać także jako zamknięcie szafy lub garderoby. W tym wypadku szeroki wybór wykończeń pozwala osiągnąć spektakularny efekt estetyczny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych