PARTNER PORTALU

Strefa kąpielowa w małej łazience. Zobacz rozwiązania

Nawet w najmniejszej łazience można urządzić modną strefę kąpielową z prysznicem. Wystarczy odrobina wyobraźni i czasu poświęconego na zapoznanie się z ofertą nowoczesnych rozwiązań łazienkowych.

www.dobrzemieszkaj.pl

Autor: DobrzeMieszkaj.pl 28 kwietnia 2016 11:11

Planując zakup brodzika i kabiny prysznicowej musimy oczywiście brać pod uwagę przede wszystkim parametry łazienki, jednak jest jeszcze inna kwestia, niestety często umykająca uwadze części z nas. Są to potrzeby najmłodszych i najstarszych domowników. Tymczasem wystarczy odrobina wyobraźni i czasu poświęconego na zapoznanie się z ofertą nowoczesnych rozwiązań łazienkowych, aby znacznie ułatwić im codzienne życie i sprawić, by prysznicowa kąpiel była prawdziwą przyjemnością także dla nich. Powstaje więc pytanie – o jakich rozwiązaniach mowa?

W kwestii wyboru brodzika polegają one przede wszystkim na ustaleniu jego optymalnej głębokości i wysokości montażu. Oferta producentów w tym zakresie otwiera przed nami prawdziwe pole do popisu. Możemy postawić na głęboki brodzik, w którym małe dzieci będą mogły z radością trochę się „popluskać”, jeśli w naszej łazience nie ma miejsca na pełnowymiarową wannę. Jeśli nie mamy w rodzinie maluchów, ale seniorów, tendencja powinna być odwrotna, ponieważ płytki i płaski brodzik zdecydowanie ułatwi dostęp do prysznica osobom starszym. Rozwiązania bezprogowe, czyli brodziki zamontowane na wysokości podłogi, nie tylko wyglądają elegancko i nowocześnie, ale też znacznie ograniczają ryzyko potknięcia o próg przy wchodzeniu i wychodzeniu spod prysznica. Ich design docenią więc młodsi użytkownicy, a starsi będą mogli czuć się bezpieczniej – dla każdego coś miłego. Warto zadbać także o powłokę antypoślizgową, dostępną w wielu modelach brodzików, która jest na tyle subtelna, że prawie niewidoczna, a może uchronić osoby starsze przed groźnym w skutkach wypadkiem.

Pozostaje jeszcze wybór kabiny odpowiedniej do naszego brodzika. Na szczęście w tym zakresie dysponujemy całkiem dużą wolnością wyboru, ponieważ większość modeli brodzików i kabin danej marki pasuje do siebie pod względem konstrukcyjnym.

Mówiąc o kabinach, nie sposób pominąć niezwykle praktycznych i eleganckich rozwiązań typu walk-in, gdzie funkcję kabiny pełni minimalistyczny szklany parawan. Konstrukcja ta wygląda świetnie w połączeniu z brodzikami bezprogowymi, a jej główna zaleta użytkowa polega na całkowicie bezkolizyjnym wchodzeniu i wychodzeniu spod prysznica. To rozwiązanie niweluje wszelkie bariery mogące przeszkadzać osobom starszym. Jeśli któryś z domowników porusza się na wózku inwalidzkim, kabina typu Walk-In także umożliwi mu komfortowy prysznic.

Przeczytaj więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych