PARTNER PORTALU

Systemy oświetlenia i audio w aranżacji wnętrz

Specjalne systemy oświetleniowe i audio zintegrowane z meblami zyskują coraz większe uznanie architektów i codziennych użytkowników. Nowatorskie rozwiązania umożliwiają bowiem stworzenie multimedialnego wystroju wnętrz.

Autor: HouseMarket.pl 23 czerwca 2015 12:38

Urządzenia mogące zmienić spojrzenie na urządzanie domu, pojawiły się na polskim rynku ledwie kilka tygodni temu. To specjalne systemy audio i oświetleniowe. Nie chodzi jednak o kolejne modele sprzętu RTV, a rozwiązania zintegrowane z meblami i wyposażeniem wnętrz.

– Wystrój mieszkania wpływa na nastrój i komfort. Teraz stało się to wyraźniejsze. Przestrzeń zaczęła cieszyć nie tylko nasze oczy, ale praktycznie wszystkie najważniejsze zmysły – mówi Rafał Osiński, architekt i ekspert ds. okuć budowlanych w firmie Häfele.

Muzyka wykorzystana jako element wnętrza jest w dużej części odpowiedzialna za jego klimat. W praktyce pozwala kreować charakter salonów, sypialni, uczniowskich pokojów, kuchni, łazienek i każdego innego pomieszczenia. – Z tą myślą zaprojektowano systemy audio, które do odtwarzania muzyki wykorzystują technologię Bluetooth i naturalny rezonans zabudowy meblowej – mówi Tomasz Sowiński, ekspert bloga wnętrzarskiego Domo-Kracja. – Korzystając z playlisty w dowolnym urządzeniu przenośnym, dyskretnie kreują atmosferę mieszkania, odtwarzając ulubione przeboje lub dźwięki kojarzące się z danym miejscem. Systemy audio (np. modele 105 lub 420) stanowią więc bardzo funkcjonalne narzędzie aranżacji. Szczególnie w pomieszczeniach służących odpoczynkowi lub pracy.

Muzyka nie jest jednak jedynym medium, które ozdabia, tworzy nastrój i klimat. Teraz to także światło. Instalowane w meblach oprawy LED oferują szeroką gamę barw światła oraz spore możliwości jego sterowania, czyli kontroli natężenia i odcienia. Wraz z premierą trzeciej generacji systemu LED Loox, oświetlenie meblowe stało się jeszcze bardziej funkcjonalne. – Można je zastosować w każdym elemencie mebla od spodów łóżek, blatów w kuchni i półek w garderobie po lustra łazienkowe lub szuflady – tłumaczy Tomasz Sowiński. – Taśmy LED sprawdzą się także jako oświetlenie dekoracyjne na ścianach lub sufitach.

Wysokiej jakości diody, bardzo dobre parametry świetlne, kilka temperatur barwowych i przede wszystkim jasne, przyjemne światło to zalety, które sprawiają, że nowoczesne oświetlenie meblowe wzbogaca wygląd wnętrz, a dodatkowo wpływa dobrze na samopoczucie lokatorów. Buduje nastrój oraz pomaga w wykonywaniu codziennych czynności. W połączeniu z muzycznym tłem (systemy Loox i audio mogą działać na tym samym zasilaczu) światło daje nieograniczone możliwości kreowania atmosfery mieszkania.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych