PARTNER PORTALU

Szafa w sypialni to nie tylko półki i wieszaki

Aranżując przestrzeń w sypialni warto zainwestować w szafę lub garderobę o nowoczesnym wyglądzie i niewidocznych ramach.

Autor: housemarket.pl 25 marca 2015 19:40

Dobrze rozplanowana szafa daje wiele możliwości kompozycyjnych. Możliwe jest projektowanie najróżniejszych wariantów dostosowanych wysokością i szerokością praktycznie do każdej powierzchni.

–Najnowszym trendem tego sezonu jest dyskretna, nierzucająca się w oczy  szafa z bezramowym systemem drzwi przesuwnych heliodor, która oprócz prostej formy decyduje o klimacie naszego pomieszczenia  – mówi  Anna Wróbel, projektantka wnętrz z firmy Komandor.

Małą i wygodną garderobę można zamontować nawet w małej sypialni w bloku. Taka szafa pozwala wykorzystać powierzchnię od podłogi do sufitu oraz zabudować każdy, nawet najbardziej niedostępny fragment wnętrza. To dobry sposób na zachowanie wizualnej harmonii we wnętrzu, a jeśli dodatkowo zastosujemy na frontach lustra – zyskamy zaskakujący efekt powiększenia. Ponadto niewielkie i praktyczne rozmiary funkcjonalnych szuflad pozwalają na zainstalowanie ich nawet w ciasnych szafach.

Projektując garderobę bardzo często stosuje się odrębne moduły meblowe dla kobiety i mężczyzny.

– Pozwala to oddzielić strefę męską od damskiej, zachować pewien logiczny ciąg oraz ograniczyć element konfliktowości w momencie jednoczesnego korzystania z garderoby – podkreśla Monika Szczęsny projektantka wnętrz z firmy Komandor.

Patrząc na najnowsze trendy, garderoba to już nie są jedynie stałe półki i wieszaki. W nowoczesnej szafie znajdziemy funkcjonalne, wysuwne systemy drążków, drzwi zewnętrzne wyposażone w specjalne domykacze comfort touch („naciśnij i otwórz”) ułatwiające otwieranie i zamykanie szafy, kosze, pantografy, cargo, wieszaki na spodnie, koszule, krawaty czy ażurowe półki na buty. Takie wyposażenie garderoby sprawi, że nasze ubrania zawsze będą poukładane a w szafie będzie panował wiosenny ład i porządek. Cechą charakterystyczną szaf w systemie heliodor są wąskie ramy.

– Jego zastosowanie w drzwiach nada delikatności frontom szaf i pozwoli wydobyć rysunek drewna, słoje w płycie  czy szklane refleksy w ich wypełnieniach. Dzięki temu szafa będzie teraz nie tylko meblem czy bryłą ale także dyskretnym i nienarzucającym się akcentem, który mimo wszystko będzie decydował o klimacie pomieszczenia – dodaje Monika Szczęsny.

Takie rozwiązanie sprawia, że od frontu drzwi wyglądają jak bezramowe, a wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Jak podkreślają projektanci i architekci drzwi przesuwne powinny być lekkie oraz odznaczać się wysoką estetyką. Dlatego system heliodor dedykowany jest głównie wymagającym klientom, którzy kierują się elegancją i poszukają nieszablonowych rozwiązań.

Nowoczesnym dodatkiem w szafach i garderobach są m.in. samoistne i intuicyjne domykanie tzw. comfort touch, które wcześniej było wykorzystywane jedynie w meblach kuchennych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych