PARTNER PORTALU

Szare wnętrze w nowoczesnym stylu

Inspiracje stylem industrialnym i ciekawe rozwiązania dzielące otwartą, uporządkowaną przestrzeń. Zobaczcie nowoczesne wnętrze dla dwóch osób i psa.

www.dobrzemieszkaj.pl

Autor: Publikator - dobrzemieszkaj.pl 19 maja 2016 15:23

Właściciele tego mieszkania, usytuowanego w tajwańskiej metropolii Taipei, mieszkali wcześniej za granicą. Doświadczenie to sprawiło, że zależało im na otwartej, uporządkowanej przestrzeni, nietypowej dla tradycyjnych tajwańskich wnętrz. Mając na uwadze życzenia klientów, projektanci z pracowni LCGA Design skupili się na uzyskaniu wrażenia przenikania się przestrzeni. 

Aby osiągnąć postawiony sobie cel projektowy, architekci wyburzyli niektóre ścianki działowe i zmienili usytuowanie ściany z panelem TV w przestrzeni dziennej. Dzięki temu zabiegowi, udało im się uzyskać wspólną, otwartą przestrzeń, rozświetloną dziennym światłem, wpadającym do wnętrza przez wysokie okna. 

Po reorganizacji podziału wnętrza, przestrzeń dzienna, do której wchodzi się bezpośrednio z zewnątrz, objęła sąsiadujący z oknami salon oraz jadalnię. Za panelem telewizyjnym skryto z kolei sypialnię z garderobą, która nie została jednak całkowicie oddzielona od części dziennej. Oprócz nieprzeziernej części ściany, na której zawisł telewizor, otacza ją szklana zabudowa w kształcie litery L. 

Kuchnię z kolei umieszczono w sąsiedztwie wejścia do mieszkania, w kubiku, schowanym za jadalnią. Ze strefą jadalnianą komunikują ją przeszklone drzwi przesuwne. Strefę dzienną scala wizualnie ściana wyłożona w całości dużymi betonowymi płytami.

Więcej na ten temat tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych