PARTNER PORTALU

Tarasy i loggie pod opieką projektantów wnętrz

Różnorodność w wyborze wielkości balkonów sprawia, że coraz ciekawsze są także ich aranżacje. Tak jak kiedyś ogrody, tak dzisiaj to tarasy i loggie stają się przestrzenią urządzaną ze smakiem, często z pomocą projektantów wnętrz.

Autor: Patrycja Grzybowska/HouseMarket.pl 15 czerwca 2015 13:18

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego co roku w Polsce do użytkowania oddawane jest ok. 14 tys. nowych mieszkań z czego prawie wszystkie posiadają balkony. Dla porównania, jeszcze kilkanaście lat temu jedynie trzy czwarte lokali miało balkon, a te, które nawet je posiadały były niewielkie.

Na balkonach poza kwiatami i kafelkami pojawiają się także drewniane elementy wystroju. Modne są także gliniane donice z egzotycznymi kwiatami. Coraz częstszym rozwiązaniem jest także zabudowywanie tarasów.

- Dogodne przepisy, a także coraz większa fantazja Polaków sprawia, że balkony stają się wizytówką mieszkań - podkreśla Renata Książek z Budrem. – Balkony, które były kojarzone jedynie z suszeniem bielizny, stają się przyjemnym miejscem spędzania czasu - dodaje.  

W aranżacjach balkonu można dostrzec nawet dominujące style. W stylu nowoczesnym przeważa surowość i prostota, a w rustykalnym - wiklinowe fotele i metalowe konewki. Z kolei w stylu prowansalskim dominuje bogata roślinność.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych