PARTNER PORTALU

Trendy w projektowaniu wnętrz ekskluzywnych

Luksusowe nieruchomości wyróżnia nie tylko prestiżowa lokalizacja i unikatowa architektura, ale także szlachetne materiały i dbałość o najdrobniejsze detale. Dlatego architekci i deweloperzy, by sprostać oczekiwaniom klientów coraz częściej sięgają po włoskie marmury, szlachetne piaskowce czy naturalne drewno.

Autor: HouseMarket.pl 25 maja 2015 13:53

Trendy w budownictwie i wyposażeniu wnętrz idą w kierunku przenikania się różnych stylów  i łączenia ze sobą wielu, z pozoru niewspółgrających ze sobą materiałów: drewna, metalu, skóry i szkła. Co ważne, istotna jest funkcjonalność i oszczędność formy. W inwestycjach o podwyższonym standardzie nieprzerwanie dominuje styl klasyczny, który cechuje ponadczasowa elegancja połączona z komfortem. Umiejętne operowanie tymi pojęciami podczas projektowania wnętrz ekskluzywnych to podstawowe zadanie każdego architekta wnętrz.

Autorem aranżacji części wspólnej w jednym z najbardziej luksusowych kompleksów mieszkaniowych w Polsce, Angel Wawel, jest Ami Szmelcman z paryskiej pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture. - Cała zabytkowa część, na którą składa się m.in. dawny klasztor sióstr Koletek i XIX-wieczna kaplica, przekształcone w część mieszkalną z Apartamentem Królewskim, znajduje się pod ścisłym nadzorem konserwatorskim. W nowo wybudowanych segmentach inwestycji zachowujemy styl klasyczny, który koresponduje z historią miejsca i nawiązuje do części zabytkowej – komentuje Magdalena Jaroszewska, koordynatorka realizacji projektu. W klasycznym i jasnym wnętrzu kompleksu, położonego u stóp Wawelu, doskonale prezentują się portale drzwi wykonane ze szlachetnego drewna orzechowego. Na uwagę zasługuje też recepcja, gdzie podłogi z czarnego bazaltu zostały zestawione ze szlachetnym drewnem ścian i ladą z corianu. Inwestorzy postawili także na liczne rozwiązania oparte na najnowocześniejszych technologiach, jak na przykład czytnik linii papilarnych, który chroni dostępu do strefy SPA, fitness i basenu w Angel Wawel. Tym samym zapewniając mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo.

Drogie mieszkania wcale nie muszą, a nawet nie powinny, być drogie w eksploatacji. Obecnie deweloperzy inwestują w nowoczesne technologicznie rozwiązania, które nie tylko podnoszą komfort codziennego życia, ale też gwarantują niższe rachunki i są przyjazne dla środowiska. Największą popularnością cieszą się rozwiązania energooszczędne i proekologiczne. Muszą one jednak spełniać jeden warunek - uwzględniać warunki klimatyczne i efektywność ekonomiczną. Zamożni klienci z wyższą świadomością ekologiczną są gotowi zapłacić więcej za produkt „odpowiedzialny społecznie”.

Dzisiejszym standardem jest stosowanie ekonomicznych rozwiązań, służących zmniejszeniu zapotrzebowania na energię i zagwarantowaniu jej racjonalnego wykorzystania. Służą temu budynki pasywne - coraz popularniejsze w Europie, wciąż rzadko spotykane w Polsce. Powoli jednak obserwujemy ukłon w stronę rozwiązań energooszczędnych stosowanych w  budownictwie wielorodzinnym, takich jak: turbiny wiatrowe, nowoczesne materiały izolacyjne czy kolektory słoneczne. Szczególnie te ostatnie cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na brak ograniczeń co do miejsca ich wykorzystania. Kolektory słoneczne mogą być zastosowane praktycznie wszędzie, niezależnie od wielkości budynku czy warunków zabudowy. Im większa instalacja słoneczna, tym wyższa jej efektywność. Te argumenty przemawiają do rozsądku i do kieszeni – według najnowszych danych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Polska awansowała na trzecie miejsce w rankingu sprzedaży kolektorów słonecznych w Europie.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych