PARTNER PORTALU

W modnych wnętrzach króluje aranżacja "eko"

Neutralne odcienie inspirowane naturą są ponadczasowe i tworzą idealne tło dla odważnych akcentów kolorystycznych.

PropertyDesign.pl

Autor: propertydesign.pl 14 maja 2015 13:46

Zdaniem projektantów nie ma wyraźnego podziału na tendencje kolorystyczne dla wnętrz komercyjnych i mieszkań.

- W jednym i drugim przypadku liczy się funkcjonalność i stworzenie przyjaznego klimatu, który ma sprzyjać relaksowi, efektywnej pracy i zachęcać do kupna różnych dóbr - wyjaśnia Kinga Romanowska z Benjamin Moore w rozmowie z Propertydesign.pl.

Jednak zwraca uwagę, że neutralne odcienie inspirowane naturą są ponadczasowe i tworzą idealne tło dla odważnych akcentów kolorystycznych.

- Na pewno wyraźny jest trend eko, czyli naturalne materiały i zieleń - twierdzi Romanowska i dodaje, że stąd kolorem roku 2015 marki Benjamin Moore jest srebrzysty odcień zieleni: Guilford Green HC-116. Romanowska nadmienia, że jest to odcień uniwersalny i świeży. - Z pewnością sprawdziłby się w przypadku komercyjnych przestrzeni - podkreśla. Mógłby dobrze odnaleźć się na ścianach hotelowych pokoi.

Zdaniem Romanowskiej, od zeszłego sezonu również nie wychodzą z mody pastele i wskazuje na siłę monochromatycznych zestawień. Jeden kolor w różnych tonacjach może przynieść spektakularny efekt. Firma Benjamin Moore wyróżnia cztery wiodące barwy: zieleń, błękit, róż i bordo, które będą dominować w wystroju wnętrz.

Jak wskazuje Romanowska, dużą popularnością cieszy się też beton architektoniczny. - Projektantom nie brakuje na niego pomysłów. Betonem zdobi się ściany, podłogi, wykonuje z niego meble, oświetlenie oraz elementy dekoracyjne - zwraca uwagę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych