PARTNER PORTALU

Wrocławska kamienica w stylu Royal Chic

Dekoral, partner akcji 3 Style, 3 Wnętrza, 3 Realizacje zorganizowanej przez autorki bloga Pani to potrafi – podsumowuje pierwszy etap projektu. Tak wygląda wnętrze wrocławskiej kamienicy zaaranżowanej w stylu Royal Chic.

Autor: housemarket.pl 06 października 2017 14:57

– Projekt 3 Style, 3 Wnętrza, 3 Realizacje od razu wydał nam się wart uwagi. Ania i Beata, autorki prezentowanej aranżacji, to kobiety pełne energii, które potrafią przenieść swój entuzjazm do projektowanych pomieszczeń – tłumaczy Anna Korecka-Karpiusz, junior brand manager marki Dekoral. Jak dodaje, wnętrza po kompletnej metamorfozie zachwycają w każdym detalu. Stanowią doskonałe źródło inspiracji – przemycają proste, aczkolwiek oryginalne pomysły, które możemy wykorzystać we własnym M.

 3 Style, 3 Wnętrza, 3 Realizacje to trójetapowy projekt realizowany w różnych miastach w Polsce: Wrocławiu, Gdańsku oraz Warszawie. Pierwsza metamorfoza miała miejsce w stolicy Dolnego Śląska, w jednej z kamienic. Aranżowany pokój miał spełniać nie tylko funkcję salonu, ale także kuchni i jadalni. Co więcej, autorkom projektu zależało na tym, aby podkreślić charakter wnętrza i zrobiły to, stawiając na materiały i dodatki wpisujące się w „królewski styl” – Royal Chic.

W części pomieszczeń odkuto zabytkową cegłę, która została odpowiednio oczyszczona i zaimpregnowana, resztę pomalowano na biało. Do tego zadania blogerki wykorzystały farby z kolekcji Łazienka & Kuchnia marki Dekoral. Produkt, po wyschnięciu, pozostawił gładką, jednolicie matową powłokę, stanowiącą doskonałe tło dla eksponowanych w pokoju dodatków. Wyjątkiem była część salonowa, którą podkreślono geometrycznym wzorem, wykonanym farbą Dekoral Łazienka & Kuchnia, w kolorze „Fioletowa Werbena”. Ten prosty zabieg pozwolił nieco odwrócić wzrok osoby wchodzącej do pokoju od dominującej cegły, a także nadać pomieszczeniu oryginalny wygląd.

Chcąc stworzyć podobną dekorację we własnym mieszkaniu, będziemy potrzebować: linijki, ołówka, poziomicy, nożyka, taśmy malarskiej oraz zabezpieczającej. Po wybraniu, wymyśleniu pożądanego wzoru nanosimy go na ścianę. Motyw wyklejamy taśmą (ważne, aby krawędzie dekoru były wyraziste, konieczne jest pomalowanie brzegów taśmy od wewnętrznej strony farbą bazową), a następnie nanosimy docelowy kolor wzoru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych