PARTNER PORTALU

Wyspa - sposób na funkcjonalną kuchnię

Wyspa w kuchni symbolicznie nie tylko wyznacza granicę pomiędzy salonem a kuchnią, ale również funkcjonuje jako domowy bar lub niewielka jadalnia.

www.dobrzemieszkaj.pl

Autor: DobrzeMieszkaj.pl 20 lipca 2015 15:47

Wyspa w kuchni to bardzo praktyczny element wyposażenia tego pomieszczenia. Mebel ten może pełnić wiele funkcji jednocześnie: symbolicznie wyznaczać granicę pomiędzy salonem a kuchnią, funkcjonować jako domowy bar, niewielka jadalnia na szybkie śniadania, a także być centrum gotowania i zmywania.

Urządzając w obrębie wyspy strefę gotowania bądź zmywania, a często je obie, zyskujemy więcej wolnego blatu pod ścianą, możemy pozwolić sobie również na rezygnację z dolnych szafek i pokrycie całej ściany wysoką zabudową, w której schowamy akcesoria i sprzęty.

Strefa gotowania na wyspie sprzyja integracji domowników i wspólnym wypiekom. Pamiętajmy jednak, że rozwiązanie to wymaga instalacji okapu o odpowiednio dużej wydajności, tak aby aromaty kucharzenia nie zakłócały wypoczynku w salonie.

Z kolei strefa zmywania włączona w obręb wyspy może uczynić tę przykrą czynność nieco przyjemniejszą, jeśli zmywając możemy rozmawiać z domownikami przebywającymi w salonie.

Ciekawym rozwiązaniem jest urządzenie strefy zmywania brudnych naczyń pod ścianą, a na wyspie zaplanowanie mniejszego, niewielkiego, podręcznego zlewozmywaka. Taki zlew służy wówczas opłukiwaniu i myciu żywności, którą następnie gotujemy na wyspie lub serwujemy pokrojoną w domowym barze.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych