PARTNER PORTALU

Wyspa w kuchni. Modna i funkcjonalna

Szuflady to specjalistki od trudnych wyzwań, a w przypadku wyspy kuchennej - muszą dodatkowo wyróżniać się designem i jakością wykonania. Nawet drobny mankament może zaważyć na estetyce tego mocno wyeksponowanego miejsca, dlatego warto zastosować się do kilku ważnych wskazówek dotyczących projektowania wyspy.

Autor: housemarket.pl 30 października 2017 14:46

Najlepiej wyspę zaprojektować tak, by na pierwszy rzut oka nie przypominała typowego mebla kuchennego. Nie chodzi jednak o to, by wielka bryła cieszyła jedynie wzrok. Wnętrze wyspy to ogromny potencjał przestrzeni do przechowywania, który najlepiej zagospodarujemy za pomocą wygodnych i pojemnych szuflad. Na co warto zwrócić uwagę projektując wyspę z szufladami?

- Na pewno na odpowiedni dobór prowadnic - podpowiada Joanna Nowak z firmy Hettich Polska. - W wyspach kuchennych świetnie wyglądają szuflady mające nawet 120 cm szerokości. Jeśli jednak ma to być również szuflada wysoka, w której będziemy przechowywać ciężkie talerze, to koniecznie należy sięgnąć po prowadnicę Actro, która uniesie obciążenie nawet 80 kg.

Pełen wysuw pozwala na jej całkowite wysunięcie, dzięki czemu mamy wygodny dostęp do produktów czy przedmiotów przechowywanych na samym końcu.

A co, jeśli zamiast dużych szuflad chcemy w wyspie zastosować pakiet kilku mniejszych i węższych wysuwanych schowków?

- W konstrukcji wyspy dąży się do tego, by zredukować liczbę frontów i widocznych szczelin, dlatego w tej sytuacji lepiej zastosować system szuflad wewnętrznych ukrytych za jednym wspólnym frontem - radzi Joanna Nowak. - Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, a jednocześnie pozwala na zamknięcie kilku szuflad jedną płaszczyzną.

Nie tylko mała liczba frontów, ale przede wszystkim rezygnacja z uchwytów - to wymagania stawiane zarówno przez architektów, jak i użytkowników.

Wyspa kuchenna jest mocno wyeksponowana, dlatego wymaga niezwykłej staranności wykonania. Wszelkie niedociągnięcia będą od razu widoczne, również w przypadku szuflad. Do lamusa odeszło myślenie, że wytrzymała kuchenna szuflada musi mieć wyłącznie białe wnętrze i boki.

- Jeśli w projekcie kuchni mamy ciemne fronty, albo ciekawe elementy z fornirowanego drewna, to warto sięgnąć po szuflady systemowe w kolorze antracytowym czy srebrnym, aby jak najlepiej dopasować się do designu całej zabudowy - mówi Joanna Nowak. - Dodatkowo reling wysokiej szuflady można zamienić na eleganckie boki wykonane z połączenia elementów drewnianych albo szkła.

Jeśli szuflady mają się wysuwać od strony salonu, ich wygląd nie może być przypadkowy. Niewidoczne prowadnice, estetyczne boki i doskonale zorganizowane wnętrze powinny być wizytówką kuchennej wyspy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych