PARTNER PORTALU

Zdrowy wybór na podłogi

Płyty drewnopochodne to jeden z najchętniej wykorzystywanych obecne w budownictwie materiałów. Idealne na poszycia podłóg i stropów a także dachów i ścian stanowią kompromis dla tych, którzy szukają ekologicznych, a zarazem funkcjonalnych i niedrogich rozwiązań.

Autor: HouseMarket.pl 07 grudnia 2016 14:57

Płyta LivingBoard to połączenie innowacyjnej technologii i właściwości ekologicznych. Wykonana jest z recyklingowego drewna świerkowego pochodzącego z kontrolowanych upraw, charakteryzującego się naturalnie niską emisją związków lotnych i klejonego klejem PU wolnym od formaldehydu. Dzięki temu spełnia wszelkie wymagania stawiane zarówno wobec nowoczesnej płyty budowlanej wysokiej jakości, jak i wobec ekologicznego materiału rekomendowanego do zapewnienia zdrowego mieszkania.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

LivingBoard znakomicie sprawdza się na podłogach np. na legarach. Wysoka wytrzymałość na zginanie we wszystkich kierunkach gwarantuje wysoką wydajność i optymalizację odpadu, a także znacznie ułatwia pracę wykonawcom. Odporne na wilgoć połączenia PU i optymalna geometria wiórów pozwala na osiągnięcie wyraźnie niższego pęcznienia grubości pod wpływem wilgoci (o 33 procent!), niż w przypadku standardowej płyty OSB/3. Przy zachowaniu zalecanych przerw dylatacyjnych oznacza to znaczącą redukcję ryzyka wypaczenia podłogi. Wytrzymałość na wilgoć oznacza również minimalizację ryzyka rozwoju pleśni i innych grzybów.

Dzięki jednolitej budowie i równomiernie wysokiej gęstości objętościowej płyty LivingBoard, udało się uzyskać redukcję szybkości jej wypalania. Jest ona znacznie niższa niż w przypadku tradycyjnych płyt OSB, co oznacza większe bezpieczeństwo w przypadku pożarów.

...w parze z komfortem

Rozwiązania pozwalające uzyskać tak korzystne parametry w dziedzinie bezpieczeństwa to nie wszystko. LivingBoard polecana jest na podłogi oraz poszycia ścian i stropów również ze względu na znakomite właściwości akustyczne. Jak udowadniają badania, izolacja od dźwięków powietrznych jest w przypadku tej propozycji firmy Pfleiderer o 5 procent większa niż w przypadku OSB.

Na życzenie płyta LivingBoard jest dostępna w różnych klasach jakości i wersjach (z mikrowiórem do zastosowań w warunkach wilgotnych, z powierzchnią ochronną Face Contiprotect chroniącą przed deszczem na otwartych robotach budowlanych), co pozwala dopasować ją do konkretnych zastosowań.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza wersja LivingBoard z frezami pióro-wpust (nawet czterostronnymi). Połączenie to gwarantuje użytkownikowi jeszcze większy komfort pracy i lepsze wykorzystanie materiału. Pióro-wpust pozwala na uzyskanie gładkiej, jednolitej i wytrzymałej powierzchni. Minimalizuje liczbę mostków termicznych i znacząco skraca czas pracy. A to wszystko oznacza nie tylko podłogę w lepszej jakości, ale i oszczędność czasu i środków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych