PARTNER PORTALU

Zielone oazy we wnętrzach

Ucieczki od betonowej rzeczywistości szukamy nie tylko na łonie natury. Za pomocą̨ egzotycznych roślin i kwiecistych nadruków zaczęliśmy tworzyć́ małe zielone oazy, także we własnych domach.

Autor: HouseMarket.pl 17 czerwca 2016 12:54

Wraz z modą na kaktusy w domach na nowo pojawiły się̨ rośliny doniczkowe. A w 2016 roku możemy już̇ nawet mówić́ o wielkim powrocie zieleni, ponownie zaczęła wypełniać́ zamieszkiwane przez nas wnętrza. Dlaczego by nie porzucić́ na chwilę betonowej miejskiej dżungli i zmienić́ swój dom zgodnie z obowiązującymi trendami? Wykorzystując naturalne rośliny pnące, palmy i paprocie oraz tropikalne nadruki można przekształcić́ wnętrza w domowy ogród.

– Dżungla nie tylko stanowi inspirację dla świata mody, ale także niepostrzeżenie wdziera się do zamieszkiwanych przez nas wnętrz. Intensywne nadruki inspirowane tropikami lub minimalistyczne, abstrakcyjne wzory kojarzące się̨ z roślinnością̨ leśną spotykane na meblach i dodatkach mają ponadczasowy charakter – mówi Oke Nollet,dyrektor artystyczna Quick-Step.

Klimat dżungli w domu

Nawet tapety z agresywnymi motywami roślinnymi nie są̨ już̇ postrzegane jako staroświeckie lub kiczowate. Wręcz przeciwnie – doskonale wpisały się w obowiązujący trend. Przez nałożenie na jedną ze ścian rzucającej się̨ w oczy tapety z botanicznym nadrukiem można przywołać́ klimat dżungli w swoim domu. Nieco subtelniejsze są dodatki w stylu vintage, takie jak stare książki do biologii, butle z kolorowego szkła i meble z wyblakłego drewna.

Bluszcz na ścianie

Obowiązujący trend nie możne obejść́ się̨ bez wykorzystania we wnętrzach kilku prawdziwych roślin. Jedna roślina skromnie stojąca w kącie to zdecydowanie za mało. Każdy, komu zależy na uzyskaniu efektu autentyczności, może wybierać́ spośród całego wachlarza gatunków roślin egzotycznych. Dziś́ nawet najmniejsze kwiaciarnie sprzedają̨ różne oryginalne gatunki.

W sumie dlaczego nie pójść́ na całość́ i nie zafundować́ sobie prawdziwej palmy lub bluszczu, który pokryje całą ścianę̨ pomieszczenia? Ci, którzy cenią̨ minimalizm, mogą̨ pomyśleć́ o roślinach pływających w przezroczystych wazonach, hodowli minikaktusów lub krytej uprawie ziół. Nie ma wątpliwości, że wprowadzenie do wystroju roślin to widoczny zastrzyk świeżości. Nie tylko wnoszą̨ one do domu powiew lata, ale także oczyszczają̨ powietrze.

Naturalny luksus

Roślinny trend wiąże się̨ z powrotem do korzeni w każdym aspekcie, choćby w kwestii wykorzystania materiałów takich jak rattan, (egzotyczne) drewno, korek, płótno i bambus. Innymi słowy, chodzi o wykorzystanie naturalnych zasobów, nawet tak luksusowych jak skóra i marmur.

Niekłamane piękno wspomnianych materiałów wydobędzie odpowiednio dobrana do wnętrza podłoga. Najlepsza będzie taka o naturalnym wyglądzie, gdyż̇ to ona uczyni przestrzeń́ bardziej przyjazną w odbiorze.

Kamienna posadzka emanuje sielskością̨ i bezpieczeństwem, z kolei doskonale widoczne słoje drzewa w prawdziwej drewnianej podłodze nadadzą̨ nienachalnej autentyczności. Dla tych, którzy uważają̨, że utrzymanie takiej podłogi jest czasochłonne, na rynku dostępne są pomysłowe imitacje jak najnowsza podłoga winylowa Pulse marki Quick-Step. Jej zaletą jest autentyczny trójwymiarowy wygląd oraz bezproblemowe użytkowanie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych