114 mieszkań na wprost Ogrodu Botanicznego. Do Sienkiewicza Résidence lokatorzy wprowadzą się latem 2024r.

Budowa ruszyła z końcem lipca. Okna Sienkiewicza Résidence będą wychodzić na wrocławski Ogród Botaniczny. Wykonawca zakończy prace w I kw. 2024 roku.

Autor: Tamara Marczewska 01 sierpnia 2022 12:58

  • Ruszyła budowa Sienkiewicza Résidence. Budynek ma być położony naprzeciwko Ogrodu Botanicznego.
  • Generalnym wykonawcą najnowszej inwestycji Bouygues Immobilier Polska we Wrocławiu została firma Alfa-Dach.
  • Sienkiewicza Résidence składa się z dwóch części: Classic i Modern. Część Classic to zabytkowy budynek.
  • Generalny wykonawca zamierza zakończyć budowę Sienkiewicza Résidence w I kw. 2024 roku.

Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa-Dach. Budowa właśnie nabiera tempa. Sienkiewicza Résidence powstanie naprzeciw Ogrodu Botanicznego. To najnowszy projekt Bouygues Immobilier Polska we Wrocławiu. Jego częścią będzie rewitalizacja i rozbudowa XIX-wiecznego budynku dawnej Wyższej Szkoły Filologicznej.

– To ma być prawdziwa perełka – zapowiada inwestor.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Francuski deweloper ogłosił generalnego wykonawcę swojej inwestycji w centrum stolicy Dolnego Śląska.

– Cieszymy się, że udało się sfinalizować współpracę z firmą Alfa-Dach i budowa Sienkiewicza Résidence ruszyła jeszcze w lipcu. To sprawdzony partner. Firma pochodzi z Wrocławia, budowę zrealizuje wykonawca znający realia lokalnego rynku – mówi Krzysztof Foder, dyrektor regionalny Bouygues Immobilier Polska.

Sienkiewicza Résidence to ma być wyjątkowa inwestycja – ma niepowtarzalną lokalizację, niebanalną koncepcję, walor historyczny i wyróżniający się projekt wnętrz.

- Jestem pewien, że wspólnie stworzymy wyjątkowy projekt i będzie to prawdziwa perełka nie tylko wśród nieruchomości we Wrocławiu, ale w całej Polsce - mówi Krzysztof Foder.

 

Wykonawca z solidnym doświadczeniem

Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa-Dach działa na rynku budowlanym już od 31 lat. W Polsce zrealizowało ponad 50 sklepów wielkopowierzchniowych, fabrykę dla WABCO Polska, szpital w Polanicy oraz centrum Medicus, obiekty biurowe i hotelowe.

Firma współpracowała m.in. z Politechniką Wrocławską, TESCO Poland, US Pharmacia, Tauron czy PGNiG.

W portfolio ma również budowy nagradzane w konkursach branżowych. Zdobyła I miejsce w konkursie Dolnośląska Budowa Roku za realizację Mariny III, czyli tzw. budynków na wodzie, z charakterystyczną ciemną elewacją, zlokalizowanych naprzeciw gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Za Pałac Ballestremów firma otrzymała Laur Konserwatorski.

Wcześniej Alfa-Dach była generalnym wykonawcą innej inwestycji Bouygues Immobilier we Wrocławiu – Centreville, prestiżowego apartamentowca przy ul. Drobnera, zlokalizowanego niedaleko Odry.

Łączą historię i nowoczesność

Projekt Sienkiewicza Résidence, zlokalizowany naprzeciwko Ogrodu Botanicznego, składa się z dwóch części – Classic oraz Modern.

Część historyczna, czyli Classic, to zabytkowy budynek zajmowany kiedyś przez Wyższą Szkołę Filologiczną, znajdujący się w głębi działki. Teraz zostanie zrewitalizowany i rozbudowany.

Najbardziej widoczną zmianą będzie przywrócenie zasadniczej bryły dachu z zastosowaniem współczesnych rozwiązań i dostosowaniem funkcji do nowych potrzeb.

– Zachowaliśmy praktycznie w stanie nienaruszonym elewacje z ich wystrojem. Pozostawiliśmy też klatki schodowe w dotychczasowych lokalizacjach z wykorzystaniem historycznych detali. Elementami nowymi są balkony z balustradami ze szkła przeziernego, aby jak najmniej zakłócały odbiór historycznej bryły – mówi architekt Maciej Konopka.

Bouygues Immobilier Polska_Sienkiewicza Residence_Classic_2.png

Wnętrza części Classic będą inspirowane stylem miejskiej kamienicy. Znajdą się tam elementy francuskiej jodełki, kamiennych portali i kasetonowego sufitu (zdobionego obrazami przedstawiającymi niebo) oraz gipsowe rozety. Dopełnieniem całości będzie sztuka współczesna i obrazy z wizerunkami postaci związanych z lokalną historią.

Część nowoczesna, czyli Modern, zostanie wzniesiona od podstaw. Uzupełni pierzeję ul. Sienkiewicza. Będzie to nowoczesny obiekt, nawiązujący do architektury na sąsiednich działkach.

Bouygues Immobilier Polska_Sienkiewicza Residence_Modern_1.png

– Wyszliśmy z założenia, że w XXI wieku powinna powstawać architektura adekwatna do danego czasu. Próby „odtwarzania” zabudowy historycznej, robione na siłę nie są właściwymi działaniami projektowymi – zaznacza Maciej Konopka.

Wnętrza części Modern będą utrzymane w stonowanej kolorystyce bieli i szarości komponującej się z elewacją.

 

Bouygues Immobilier Polska_Sienkiewicza Residence_Modern_2.png

W roli dodatku nadającego wnętrzu ciepła wykorzystane zostaną drewniane lamele. Tu również na ścianach pojawią się obrazy z pracami współczesnych artystów.

Projekt gotowy za dwa lata

Łącznie w Sienkiewicza Résidence powstanie 114 mieszkań o różnorodnych układach – od jednego do czterech pokoi o powierzchniach od 50 do 79 mkw. Mieszkańcy będą mogli korzystać z ogólnodostępnego tarasu widokowego oraz klimatycznie urządzonej sali bilardowej.

Zgodnie z planem, budowa Sienkiewicza Résidence zakończy się w I kw. 2024 roku. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się latem 2024 r.

 

 

O Bouygues Immobilier:

wiodąca firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie.

Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 59 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 8300 mieszkań lokali usługowych. 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku. Certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange.

Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® - międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach i ich otoczeniu.

 

O Grupie Bouygues:

zdywersyfikowana Grupa przemysłowa, z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu.

Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom.

Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom.

Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników.

Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych