150 mln euro zdobyła Futureal Development m.in. na projekty mieszkaniowe

Spółka Futureal Development Holding, do której należy mieszkaniowa Cordia, zakończyła aukcję 10-letnich zielonych obligacji amortyzowanych na giełdzie w Budapeszcie. W wyniku emisji, która charakteryzowała się znaczną nadsubskrypcją ze strony instytucji finansowych, węgierski deweloper zgromadził kapitał o wartości 150 mln euro.

Autor: Housemarket.pl 24 marca 2021 14:46

Grupa Futureal, wraz z mieszkaniową marką Cordia, ma w przygotowaniu ponad 2 mln mkw. realizacji w całej Europie i chce dalej inwestować na rynku mieszkaniowym i komercyjnym w CEE oraz Europie Zachodniej.

Futureal przyjął oferty nabycia obligacji o wartości nominalnej wynoszącej ok. 150 mln EUR, przy średniej rentowności na poziomie 3,47 proc.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Pomimo obserwowanych na rynku trudności związanych z pandemią, Grupa Futureal i Grupa Cordia będą aktywnie uczestniczyć w odbudowywaniu europejskiej gospodarki. Aktualnie pracujemy nad projektami o łącznej powierzchni ponad 2 milionów metrów kwadratowych - mówi Gábor Futó, założyciel i współwłaściciel Grupy Futureal.

Już po zakończeniu transakcji firma ogłosiła, że za realizację inwestycji Futureal w regionie odpowiadał będzie Karol Pilniewicz, który wcześniej zajmował stanowisko dyrektora regionalnego w Cromwell Group. Pilniewicz wraz z zespołem skupi się na repozycjonowaniu nieruchomości i przejęciach w kluczowych miastach regionu. Strategia ekspansji Grupy Futureal jest oparta na wieloletnim doświadczeniu deweloperskim i inwestycyjnym, a także wiedzy i umiejętności w dziedzinie projektowania i realizacji obiektów. Zadaniem nowego pionu inwestycyjnego będzie umiejętne wykorzystanie znacznej części środków pozyskanych z emisji obligacji.

- Zgromadzone fundusze otwierają przed nami nowe możliwości zagranicznej ekspansji. Futureal ma już na koncie istotne sukcesy w tej dziedzinie w krajach takich jak Polska czy Wielka Brytania, co stanowi silną podstawę do dalszej ekspansji w Europie. Planujemy także wzmacniać naszą pozycję poprzez przejęcia realizowane ze współinwestorami - mówi Karol Pilniewicz, odpowiedzialny za inwestycje w Grupie Futureal

W ramach strategicznego planu dywersyfikacji i rozwoju, firma będzie również kontynuować inwestowanie kapitału w Europie Zachodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych