150 procentowy wzrost przychodów w Tower Investments

Tower Investments wypracowała w 2021 roku 50 mln zł szacunkowych skonsolidowanych przychodów netto ze sprzedaży. Tym samym r/r zwiększyła przychody o ponad 150 proc. Grupa szacuje, że EBITDA w raportowanym okresie wyniosła ponad 4 mln zł, wobec straty rok wcześniej.

Autor: housemarket.pl 16 lutego 2022 10:22

  • Najbardziej rentownym obszarem działalności grupy pozostają nieruchomości.
  • Deweloper od stycznia do grudnia 2021 wypracowaliśmy 50 mln zł skonsolidowanych przychodów netto ze sprzedaży.
  • Wśród najważniejszych umów zawartych w 2021 roku jest m.in. kontrakt zawarty przez spółkę zależną - Tower Project.

- Za nami pracowity rok. Cieszę się, że ciężka praca się opłaciła, co widać po szacunkowych wynikach Grupy kapitałowej Tower Investments. Szacujemy, że od stycznia do grudnia 2021 wypracowaliśmy 50 mln zł skonsolidowanych przychodów netto ze sprzedaży. W analogicznym okresie 2020 było to niespełna 19,4 mln zł. EBITDA w raportowanym okresie przekroczyła 4 mln zł. – mówi Bartosz Kazimierczuk, prezes zarządu Tower Investments.

Dodaje, że niezmiennie ,,lwią’’ część przychodów Grupy stanowią zawierane umowy w obszarze inwestycji nieruchomościowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Jednocześnie poza kontynuacją prowadzenia podstawowego profilu biznesowego, w 2021 roku koncentrowaliśmy się na rozwoju działalności związanej z szeroko rozumianymi projektami deweloperskimi oraz sekcją spożywczą i delikatesami internetowymi  – dodaje Bartosz Kazimierczak.

Wśród najważniejszych umów zawartych w 2021 roku jest m.in. kontrakt zawarty przez spółkę zależną –  Tower Project. Umowa dotyczyła sprzedaży nieruchomości zlokalizowanej w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Wartość transakcji wyniosła blisko 15 mln zł.

W maju nastąpiło podpisanie znaczącej umowy ze Spravia (dawniej Budimex Nieruchomości) na realizację projektu mieszkaniowego przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Kolejny etap transakcji sfinalizowany był w połowie listopada, kiedy to spółka zależna Prystora 1 zawarła z firmą Spravia umowę przeniesienia własności do części nieruchomości (o pow. 5759 mkw.). Wartość przedmiotowej działki opiewała na 21 mln zł, zaś cena sprzedaży części projektu wyniosła 8,8 mln zł.

We wrześniu Gatid Investments oraz Tower Project, podpisały przedwstępne umowy sprzedaży nieruchomości na łączną kwotę 14 mln zł. Jedna z nich dotyczyła działki, na której docelowo powstanie obiekt handlowo-usługowy. Stroną umowy jest jeden z czołowych operatorów spożywczych. Przedmiotem drugiej umowy była działka położona w Warszawie w dzielnicy Białołęka. Stroną kupującą był jeden z deweloperów mieszkaniowych.

W połowie listopada spółka Tower Mehoffera zawarła przedwstępną umowę sprzedaży lokalu usługowo-handlowego położonego w Warszawie w dzielnicy Białołęka. Wartośc kontraktu wyniesie ok 11 mln zł i zostanie zrealizowany w 2022 roku.. Pod koniec ub. roku spółki - Tower Mehoffera Sp. z o.o. i Tower Investments Sp. z o.o. - zawarły przedwstępną umowę sprzedaży działek położonych w Warszawie o łącznej powierzchni 0,65ha. Maksymalna cena sprzedaży wynosi 20 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych