25 lat Echo na Giełdzie Papierów Wartościowych

Echo Investment 5 marca 1996 roku zadebiutowało na Giełdzie Papierów Wartościowych. W ten sposób wydawca lokalnej gazety „Echo Dnia" przekształcił się w firmę deweloperską. Od tego momentu Echo Investment stało się liderem we wszystkich głównych sektorach rynku nieruchomości i zrealizowało blisko 200 projektów w całej Polsce.

Autor: housemarket.pl 05 marca 2021 11:58

25 lat temu lokalna gazeta przekształciła się w notowanego na warszawskiej giełdzie dewelopera i zaczęła budować projekty w kolejnych miastach. Firma zaczynała od jednego wielorodzinnego budynku w Kielcach i od tego czasu zdołała zrealizować prawie 200 projektów w ponad 30 miastach Polski. W ciągu ostatnich 25 lat Echo Investment zaznaczyło swoją obecność na polskim rynku nieruchomości, dostarczając blisko 100 projektów mieszkaniowych na sprzedaż i wynajem, 44 biurowce, 33 centra handlowe i 16 hoteli. Firma zdobywała doświadczenie i zgromadziła najlepszy zespół niezbędny do tworzenia "destinations" - dużych, miastotwórczych projektów, które wpisują się w potrzeby miast i je uzupełniają. Flagowe projekty Echo Investment, takie jak Browary Warszawskie i Fuzja, są przykładem podejścia firmy do odpowiedzialnego planowania i budowania przemyślanych fragmentów miast.

- Z kieleckiej gazety, krok po kroku, Echo Investment stawało się liderem w każdym sektorze swojej działalności. Zbudowaliśmy Galerię Echo, najbardziej innowacyjne centrum handlowe w Kielcach, zrewitalizowaliśmy prawie 5 hektarów zapomnianej części warszawskiej Woli, tworząc Browary Warszawskie, jako pierwszy deweloper w Polsce włączyliśmy do naszego biznesu zarówno operatora powierzchni typu flex space, jak i platformę mieszkań na wynajem. Ponadto wybudowaliśmy wieżowiec Q22 w Warszawie, a w ciągu ostatnich 5 lat sprzedaliśmy 13 biurowców za blisko 800 mln euro. Nasza bogata historia pozwala nam na realizowanie dobrze zaprojektowanych, wielofunkcyjnych projektów „destination”, z których jesteśmy znani. Echo Investment jest doskonale przygotowane do dalszego rozwoju w Polsce i dostarczania na rynek projektów mieszkaniowych, biurowych i miastotwórczych „destinations”. W przygotowaniu mamy ponad 65 projektów o łącznej szacowanej powierzchni użytkowej ok. 1 mln mkw., a dodając do tego potencjał uzyskany dzięki przejęciu Archicomu, nasze perspektywy na przyszłość są ekscytujące - mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ciągu 25 lat swojej działalności Echo Investment dwukrotnie przechodziło zmiany właścicielskie i z sukcesem przekształciło się z długoterminowego właściciela ukończonych inwestycji, w spółkę prowadzącą wyłącznie działalność deweloperską. W 2016 roku stworzyło EPP - firmę z portfelem centrów handlowych i biurowców wartym 1,2 mld euro, a następie wprowadziło ją na giełdy w Luksemburgu i RPA. Obrana wówczas Strategia Rentownego Wzrostu położyła nacisk na działalność deweloperską w siedmiu największych miastach Polski i umocniła pozycję Echo Investment na rynku w sektorach nieruchomości mieszkaniowych, biurowych i handlowych.

Grupa wzmocniła nacisk na projektowanie i budowanie miejskich inwestycji „destination”, które łączą w sobie różne funkcje i są dobrze zaprojektowanymi fragmentami miast. Rozwijała również nowatorskie projekty, jak elastyczne powierzchnie biurowe – jako CitySpace oraz mieszkania na wynajem – jako Resi4Rent. Po zawarciu umowy zakupu większościowego pakietu akcji Archicomu, grupa Echo-Archicom stanie się największym deweloperem mieszkaniowym w Polsce. W najbliższych latach grupa planuje utrzymać pozycję lidera i kontynuować realizację dużych, wielofunkcyjnych, miejskich projektów „destination”, takich jak Browary Warszawskie czy Fuzja w Łodzi, gdzie powierzchnie biurowe, mieszkalne, handlowe i usługowe łączą się z otwartymi, zielonymi przestrzeniami publicznymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych