Abadon Real Estate i Awbud połączą siły

Abadon Real Estate, należąca do holdingu Murapol, zwiększyła zaangażowanie kapitałowe w Awbud i posiada obecnie 9,47 proc. udziałów w akcjonariacie spółki.

Autor: HouseMarket.pl 03 lutego 2017 11:02

Ponadto ARE zawarła warunkową umowę inwestycyjną na zakup 100 proc. udziałów Petrofox, podmiotu dysponującego obecnie większościowym pakietem akcji Awbud. Po spełnieniu się warunków zawieszających oraz realizacji transakcji, Abadon Real Estate pośrednio obejmie kontrolę nad Awbud.

Strategiczna współpraca Abadon Real Estate z Awbud zaowocuje powstaniem grupy skupiającej ponad 40 sekcji biznesowych, podmiotu cechującego się zdywersyfikowanym portfelem zleceń oraz przewagą udziału zamówień od podmiotów niepowiązanych w dwóch największych obszarach funkcjonowania grupy Abadon Real Estate – w generalnym wykonawstwie oraz handlu materiałami budowlanymi. Efektem połączenia potencjału obu podmiotów będzie również powstanie jednego z największych na rynku zespołów architektów, projektantów i specjalistów od przygotowywania inwestycji, posiadającego bogate doświadczenie w realizacji zaawansowanych projektów na rynku nieruchomościowym.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- U podstaw naszej decyzji o nawiązaniu współpracy z grupą Awbud leży przekonanie o licznych korzyściach z niej płynących dla grupy Abadon Real Estate, zarówno w aspekcie działalności operacyjnej, jak również pozycji rynkowej. Sposób działalności grupy Awbud doskonale wpisuje się w nasz model biznesowy, zaś obszar działania stanowi ciekawe uzupełnienie kompetencji naszej grupy. Wiemy także, że wybraliśmy partnera godnego nas, który również reprezentuje wysoki poziom świadczonych usług oraz cieszy się uznaniem na rynku. Jesteśmy pewni, że współpraca ta zaowocuje powstaniem podmiotu oferującego najbardziej kompleksową obsługę dla firm z szeroko rozumianego rynku nieruchomościowego – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Abadon Real Estate.

Połączenie sił Abadon Real Estate i Awbud pozwoli również rozbudować moce wytwórcze holdingu Murapol, będącego jednym z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Partner oraz Awbud, które w grupie Abadon Real Estate będą świadczyły usługi generalnego wykonawstwa, działają w nieco innych obszarach rynku, co pozwoli im wzajemnie uczyć się i korzystać ze swoich doświadczeń. Łączenie sił nie będzie jednak w tym przypadku prostym szukaniem synergii kosztowych czy zwiększaniem skali działalności. Strategicznym celem prowadzonych działań jest wzrost konkurencyjności oferty oraz budowa trwałej wartości w postaci wzrostu efektywności podstawowych procesów operacyjnych realizowanych na rzecz klientów grupy.

- Bogaty portfel projektów w realizacji jaki posiada holding Murapol, zapewni grupie Abadon Real Estate oraz poszczególnym podmiotom wchodzącym w jej skład, stabilną bazę zleceń, co będzie sprzyjało budowie efektywności ich działalności oraz umożliwi aktywną konkurencję o zamówienia rynkowe. Dodatkowo kompetencje grupy Awbud w zakresie obsługi podmiotów z sektora przemysłowego to dodatkowa szansa na realizację zleceń w ramach transakcji łączonych, gdzie zakup atrakcyjnych gruntów poprzemysłowych wiąże się z przeniesieniem obecnej infrastruktury do nowych lokalizacji – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Abadon Real Estate.

Zawarta umowa inwestycyjna przewiduje aktywny udział obecnego zarządu i kadry managerskiej grupy Awbud w dalszym rozwoju obydwu podmiotów, co zapewni płynną optymalizację modelu operacyjnego powiększonej grupy Abadon Real Estate przy zachowaniu pełnej stabilności jej bieżącej działalności.

Zacieśnienie współpracy z grupą Awbud jest pierwszym krokiem w realizacji strategii Grupy Abadon Real Estate, która zakłada stałe umacnianie pozycji rynkowej.

- Naszym celem w najbliższym okresie jest, w obszarze usług fazy wstępnej - dalsze wzmacnianie posiadanego zespołu w segmencie usług projektowania i optymalizacji, zaś w obszarze usług fazy końcowej - budowa pozycji lidera w zakresie obsługi sprzedaży i najmu mieszkań i nieruchomości komercyjnych, a także w obszarze facility management. Zamierzamy osiągnąć ponad 50 proc. udział przychodów od podmiotów niepowiązanych w wynikach powyższych segmentów. – podsumowuje Michał Sapota, prezes zarządu Abadon Real Estate.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych